SON DAKİKA
Hava Durumu

“SÖZÜNÜ TUT”

İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı seçim vaat kitapçığında yer alan Can Dostlar Yaşam Merkezi sözünü tutmaya davet etti. Başkan Önder; “Can Dostları Yaşam Merkezi ve Can Dostları Hastanesi’ni görmek istiyorum, aksi takdirde siz gerçekten bu seçmeni aldattınız diye bağırırım” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2022 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2022 10:13
https://www.kaleninsesi.com
“SÖZÜNÜ TUT”

CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın seçim vaat kitapçığında yer alan Can Dostlar Yaşam Merkezi sözünü, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerden bu yana uzun bir süre geçmesine rağmen yerine getirmemesi tepkilere neden oluyor. Seçim vaat kitapçığında sözünü tutmadığı için CHP’li Gökhan’ı eleştiren İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder; “Önceki seçim vaat kitapçığına baktığımızda Can Dostları Yaşam merkezi, Can Dostları Yaşam Hastanesi var. Şunu söylemek isterim Ülgür Gökhan her basına mikrofon uzandığında ben Çanakkale halkına yalan söylemem, Çanakkale halkı bana güvenir diyor. Biz yalan söylüyor demiyoruz. O zaman şöyle bir davette bulunayım, eğer siz vatandaşı aldatmam diyorsanız seçim vaat kitapçığınızda var. O zaman sizi bu sözünüzü tutmaya davet ediyorum. Can Dostları Yaşam merkezi ve Can Dostları Hastanesini görmek istiyorum aksi takdirde siz gerçekten bu seçmeni aldattınız diye bağırırım” dedi.

“Verilen sözler kitapçıklarda seçim vaadi olarak kalmamalı”

“Halihazırda Çanakkale merkez ilçemizde sokak hayvanları popülasyonunun sürekli artış gösterdiği kısırlaştırma ve rehabilite etme adına hiç bir adım atılmadığı gün gibi ortadadır” diyen Başkan Önder; “2019 yılı seçim kitapçığında "Can Dostları Yaşam Merkezi" ve "Can Dostları Hastanesi" sözü veren Ülgür Gökhan ve Çanakkale Belediyesi’ni önce verdikleri sözü tutmaya sonra 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun yükümlülüklerini yerine getirmelerini talep ediyor, göreve çağırıyoruz.  Verilen sözler kitapçıklarda seçim vaadi olarak kalmamalı” şeklinde konuştu.

Yeni Can Dostlar Yaşam Merkezi yapılacak mı?

CHP’li Başkan Ülgür Gökhan’ın seçim vaat kitapçığında yer alan ve yapmaya söz verdiği Can Dostlar Yaşam Merkezi ile ilgili şu ifadeler yer alıyor; “Can Dostlarımızın yaşamlarını sağlıklı ve güvenli şekilde sürdürebilmesi için yeni bir Can Dostlar Yaşam Merkezi yapılacak. Tüm canlılar eşit yaşam hakkına sahiptir. Bütün hayvanların insanca gözetilme, bakılma ve korunma hakları vardır. Çağdaş yapısı ve geniş yeşil alanları ile sevgi, duyarlılık ve empati ile şekillenecek Can Dostlar Yaşam Merkezinde uzman veteriner hekimleri kontrolünde, hayvan sever gönüllülerin destekleriyle sokak hayvanlarının bakım, sağlık ve barınma ihtiyaçlarını karşılayacak yeni Can Dostlar Yaşam Merkezi’mizde yaşam çok güzel olacak.”

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.