SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

“SİHİR DERSEN DEĞİL”

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Çanakkale’nin ilk millet bahçesi olarak kayıtlara geçen Ezine Millet Bahçesi ve daha bir çok önemli eserin kazandırıldığı Ezine ilçesi her geçen gün yatırımlarla büyümeye devam ederken, AK Parti Ezine İlçe Teşkilatı da gece gündüz demeden ilçenin yeni yatırımlara ve projelere kavuşması için mücadele ediyor.
Haber Giriş Tarihi: 18.08.2022 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2022 14:41
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun destekleriyle önemli ve dev yatırımlara kavuşan Ezine ilçesi adından söz ettiriyor. AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile herkesin dikkatini çeken, Çanakkale’nin ilk millet bahçesinin inşa edildiği, yeni kapalı pazar yeri ve kültür merkezinin kazandırıldığı Ezine ilçesindeki çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ezine’ye ilkleri yaşatmak için; birlik, beraberlik içinde canla başla, üstüne kata kata ilerlediklerini söyleyen Başkan Mehmet Ünsal; “Hep birlikte ilkleri Ezine’ye yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

“Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz”

Daha güzel işlere imza atmak için birlik, beraberlik içinde mücadeleye devam ettiklerini belirten Başkan Mehmet Ünsal; “2018 yılının son aylarında Belediye Başkan adayımız Güray Yüksel aday olduğu için, vekaletini bana bıraktı, yaklaşık dört senedir görevimi icra etmeye çalışıyorum, sıkıntılı dönemlerden geldik geçtik, belediye başkanımızla birtakım çalışmalara girdim, girmek zorundaydım, çünkü başka türlü yenilik olmuyor, Allah’a şükür bunun neticesinde şu an ki mevcut belediye başkanımız aday gösterildi, 2019 yerel seçimlerde de güzel sonuç elde ettik, yaklaşık 600 fark gibi bir oranla Ezine gibi sıkıntılı bir yerde, 2014 seçimlerinde 21 oyla almıştık, 2019 yılında belediyemizi aldık. Ezine’deki çalışmalarımız güzel gidiyor, halkımızın beğenisini alıyoruz, teşekkürünü alıyoruz, son bir buçuk sene gibi bir zamanımız kaldı, daha güzel şeyler yapmak için birlik ve beraberlik içinde mücadelemize devam ediyoruz” diye konuştu.

“Yeni bir değişime girildi”

Ezine’de alt yapı çalışmalarının, üst yapı çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini de dile getiren Başkan Ünsal; “2014 yılında belediyemiz AK Parti’ye geçtiğinde, Haluk Babaoğlu Belediye Başkan adayımızdı, bir altyapıya girdi; şantiye olmasının ana sebeplerinden biri o, Türkiye’de ender yapılan ihalelerden biriydi o dönemlerde. Çoğu yerimizde alt yapımız var, doğalgaz,  ULUDAĞ EDAŞ elektrik yer altında, Telekom hatları var, ondan dolayı çok zor dönemdi, Allah razı olsun sayın başkanımızdan, iyi de toparladı diye düşünüyorum, son zamanlara kadar alt yapıyı da bitirmişti, yeni bir değişime girildi, şu an ki mevcut belediye başkanımız da üst yapıyı da yapmak için mücadelesine devam ediyor” şeklinde konuştu.

“İlkleri Ezine’ye yaşatmaya çalışıyoruz”

AK Parti olarak Ezine’ye ilkleri yaşattıklarını ve yaşatmaya da devam edeceklerini kaydeden Başkan Mehmet Ünsal; “Bölgede tek olan yeni kapalı pazar yeri ve kültür merkezimiz bitti. Çayın ıslah çalışması 2014 yılında başlamıştı, 2019 seçimlerinden sonra tamamladık, güzel oldu, önümüzde büyük proje olarak, eski pazar yerimizin, millet kent meydanı olarak düzenleme çalışmalarının ekonomik yatırım olarak proje yatırımları bitmek üzere, inşallah yakın zamanda ihalesine çıkıp, bir an önce orayı da güzelleştirmeye başlıyoruz. Millet Bahçemiz zaten bölgede tek. Biz Ezine olarak; ilkleri yapmaya elimizden geldiğince birlik, beraberlik içinde; belediye başkanımız, il genel meclisimiz, elbette yönetim kurulu ile hep birlikte ilkleri Ezine’ye yaşatmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili sayın Bülent Turan’a ve AK Parti Çanakkale Milletvekili sayın Jülide İskenderoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

“Sanayi şehri olmaya adım adım ilerliyoruz”

“Sayın grup başkanvekilimiz ve sayın milletvekilimiz, yerel yöneticilerimizin yoğun çalışmaları sayesinde bölgemizde ilkler diyeyim; Ezine Gıda İhtisas OSB, gerçekten sanayi şehri olmaya adım adım ilerliyoruz” diyen AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal; “İki üç tane fabrikamızın temelleri atıldı, büyük ihtimalle yıl sonuna kadar fabrikanın biri üretime geçecek. Küçük sanayi sitemiz var, onun da kırk yıldır başarıya ulaşamayıp, neticeye ulaşamayan küçük bir sanayi sitemiz vardı, 2018 yılında sayın Bakanımız Mustafa Varank, bölgeye seçim çalışmalarına destek amacıyla geldi, bizim küçük sanayi sitesi diye bir projemiz var, bakanımızın da o gün verdiği söz; siz bu çalışmaları yapın, çalışmaların dosyasını bize ulaştırdığınız gün projenizin ihale sürecini hemen başlatacağım dedi. Sayın bakanımız dediği gibi de çalışmalara kendisi de yön vererek, elemanlarını da tahsis ederek, bu konuda belediye başkanımızın da çok büyük destekleri var çünkü bu projelerde belli sıkıntıları vardı, projeleri rahatlatmak amacıyla belediyemizin fen işleri olsun, bölgedeki diğer yeterli kurumlarla proje teslim edildi. 2020 yılında da ihaleye çıkıldı. Pandemi döneminde biliyorsunuz; Türkiye’de iki küçük sanayi sitesi ihalesi yapılıyor ve bir tanesi Ezine. Biz gerçekten Ezine’ye ilkleri yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlker Ülker

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar