SON DAKİKA
Hava Durumu

Şener; “ÇOMÜ'yü kentimiz ile kucaklaştıracağız"

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Adayı ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, hayatta en çok isteğinin ÇOMÜ'yü her alanda hak ettiği yere getirmek olduğunu belirterek; "Yıllardır üniversitemizi gerek bilimsel çalışmalar gerekse tercih edilme konusunda hak ettiği yere taşınamadı. Öğretim üyelerimiz ve idari personellerimizle birlikte tabi öğrencilerimizin de desteğiyle üniversitemizi Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri arasına sokarken, iş dünyamız, çiftçimiz, esnafımız kısacası üniversitemizi Çanakkale'mizle kucaklaştıracağız." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2023 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 10:16
https://www.kaleninsesi.com
Şener; “ÇOMÜ'yü kentimiz ile kucaklaştıracağız"

Alper Şener, geçen hafta rektör adaylığını açıklamasının ardından çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bir yandan alanlarında uzman bilim insanlarıyla ÇOMÜ'de hayata geçirmek istediği projeleri ortak akılla hazırlayan Şener, diğer yandan ise öğretim üyeleri, öğrenciler ve Çanakkalelilerle de bir araya gelerek görüşmelerini sürdürüyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin hafta sonu yapılan 6. Genel Kuruluna katılan Şener, başkan seçilen Eyüp Tan'a başarılar diledi. MÜSİAD'ın hem Türkiye hem de Çanakkale için çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Şener, "Ülkemizde milyonlarca kişiye istihdam sağlayan iş dünyası temsilcilerimizin bulunduğu MÜSİAD Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahiptir. Her zaman yatırımdan ve milli ekonomi kalkınmasından yana kararları hep desteklemiştir. Çanakkale ekonomisinin de büyümesinde MÜSİAD üyeleri hep aktif rol oynamıştır. En önemlisi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın '2023 Türkiye Vizyonuna' her fırsatta destek olmuştur. Olmaya da devam ediyor. Üniversite ve iş dünyası birlikteliğine çok önem veriyorum. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli ve her yönden güçlü iş gücünü karşılamak için çalışmalar yapacağız." dedi.

Genel kurulda AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile de sohbet eden Şener, kentlerine yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği örnek projeler için teşekkür etti. Turan'ın hayatın Çanakkale'ye adadığını vurgulayan Şener, şunları kaydetti: "Çanakkale ülkemiz için çok önemli bir kent. Gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekse milletvekilimiz Turan Çanakkale'nin hak ettiği hizmeti alması için önemli çalışmalara imza atıyorlar. Bunun en güzel örneğini geçen yıl açılan 1915 Çanakkale Köprüsü. Artık kentimiz daha ulaşılabilir bir noktaya geldi. Önümüzdeki süreçte yapılacak otoyollar, organize sanayi bölgeleri, altyapı çalışmaları ve önemli projelerle Çanakkale Türkiye'nin hem ekonomi hem de turizm başkentleri arasında yer alacağına inanıyorum. Türkiye'nin 2023 Vizyonuna destek olmak için rektör olmaya karar verdim. Yıllardır üniversitemizi gerek bilimsel çalışmalar gerekse tercih edilme konusunda hak ettiği yerlere taşınamadı. Öğretim üyelerimiz ve idari personellerimizle birlikte tabi öğrencilerimizin de desteğiyle üniversitemizi Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri arasına sokarken, iş dünyamız, çiftçimiz, esnafımız kısacası üniversitemizi Çanakkale’mizle kucaklaştıracağız. Adaylığımı ilan ettiğim ilk andan bu yana Çanakkale’mizin tüm kesimlerinden büyük destek gördüm, görmeye de devam ediyorum. Bizim sloganımız 'Hep birlikte daha ulaşılabilir ve her geçen gün bilimsel çalışmalarla büyüyen ve gelişen bir üniversite'. ÇOMÜ'de bunu yapacak altyapı, bilim insanları ve öğrencilerimiz var. Görev yaptığım süre boyunca üniversitemizde yapılamaz denilen, bir çok bilimsel çalışmayı hayata geçirerek, genç nesillere hep örnek oldum. Rektör olduktan sonra da yapacağımız projeler ve bilimsel çalışmalarla üniversitemizin ismi Türkiye'nin önde gelen üniversiteler arasında yer alacaktır. Buna inanıyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi ben de her zaman yeni nesile hep inandım, inanmaya da devam edeceğim."

Çan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu'na da katılan Şener, yeniden başkanlığa seçilen Davut Tekne'ye başarılar diledi. Esnafın toplum için önemine değinen Şener, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın destekleriyle rektör olarak atandığımız zaman, kent esnafımızın hep yanında olacağız. Onları bilim insanlarıyla bir araya getirerek, ortak projeler yapmak istiyoruz. Esnafımız neye ihtiyaç duyarsa, onların bir kardeşi, abisi sizi hep yanlarında olacağım." şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.