SON DAKİKA
Hava Durumu

Şehit ve Gazi ailelerine müjde

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanlığı’nda Şehit ve Gazi aileleri için birim oluşturuluyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2022 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2022 13:52
https://www.kaleninsesi.com
Şehit ve Gazi ailelerine müjde

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şube Başkanı ve Çanakkale Şehit ve Gaziler Derneği Genel Başkanı Gülşen Uz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Şehit ve Gazi Aileleri için projelerine ve çalışmalarına devam ediyor. 2022 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara’da gerçekleştirilen ve Türkiye’den 1280 STK’nın projelerinin yarıştığı organizasyonda; Türkiye’nin en iyi sivil toplum kuruluşu ödülü ve İyilik en Kıymetli Ödülleriyle 2 ödülü Çanakkale’ye getiren ve en iyi proje ödülünü alarak Gönüllük Projeleri faaliyetlerinde Şehit ve Gazi ailelerine, STK’lara çatı kuruluşu olma özelliği taşıyan Vakıf ve Dernek Yönetimleri katma değerli projeler üretmeye devam ediyor.

“Şehit aileleri, Gazilerimiz bizim en kıymetlilerimiz”

Başkan Gülşen Uz yapmış olduğu açıklamada; “Vakfımızın ve Derneğimizin yönetim kurulları ve proje birimleri, Gençlik Kolları birimlerimiz, camiamız için yapmış olduğu bir çok hizmetler projeler mevcut. Amacımız bu ülke için can veren uzuvlarını feda edenlerin ailelerinin yüzlerinde bir tebessüm hissettirebilmek, Şehit aileleri ve Gazilerimiz bizim en kıymetlilerimiz en özellerimiz, biz onların Şehitlerinin şahitleriyiz, bu bilinçle 12 yıldır faaliyetlerimize çalışmalarımıza devam ediyoruz, 2022 yılı bitmesine kısa bir süre kala çalışmalarımız durmadan devam etmekte” dedi.

“Şehit ve Gazi ailelerimizle sahada birebir görüşmelerde Vakfımıza ve Derneğimize gelen taleplerle ilgili tüm birimlerimiz teyakkuz halinde, Şehit ve Gazi ailelerimizin talepleri istekleri bizim için emirdir” diyen Başkan Uz; “Camiamızdan gelen bir talepte 2022 yılı Mart ayında Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanemizde Şehit ve Gazi ailelerimiz için bekleme ve randevu odasının açılışını gerçekleştirmiştik, Aynı şekilde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanlığı’nda da bir birim oluşturulması, diş tedavisi ve muayenesi için hastaneye gelen ailelerimizede bir birim kurulması amacıyla Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Derneği Çanakkale İl Başkanı Zülfikar Üztürk, Vakıf ve Derneklerinin Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Coşkun, Ayten Kesikbaş, Barbaros Tuzcu, Yusuf Karakurt, Cengiz Öztürk, Ramazan Yiğittop, Ercan Güner ile birlikte Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İlgi Tosun hanımefendiye kıymetli dekanımıza ziyarette bulunarak camiamızın istek ve talepleri konusunda görüşmelerde fikir alışverişlerinde bulunduk. Sayın Dekanımız Prof. Dr. İlgi Tosun hanımefendi “Şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimizin her zaman yanındayız, bizler için çok kıymetlisiniz, sizler için ne yapsak haklarınızı ödeyemeyiz” diyerek şehit aileleri ve gazilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür ve şükran duygularını ifade etti” şeklinde konuştu.

Müjdeyi paylaştı

En kısa sürede Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanlığı’nda Şehit ve Gazi aileleri için yetkili bir birim oluşturulacağını müjdeleyen Dernek Başkanı Gülşen Uz; “Buradan sizlerin öncülüğünde camiamız için müjdeli bir haberi de Şehit ve Gazi ailelerimiz için müjdelemiş olalım. İnşallah en kısa zamanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanlığı’nda Şehit ve Gazi ailelerimiz için yetkili bir birim oluşturulacaktır. Böylesi kıymetli çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.