SON DAKİKA
Hava Durumu

“PROJEMİZ ONAYLANDI, İHALEYE ÇIKIYORUZ”

Ezine Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Özer Engin, Ezine Küçük Sanayi Sitesi’nin altyapı ihalesine ilişkin bir müjde verdi. Bakanlık tarafından Küçük Sanayi Sitesi altyapı projelerinin uygun bulunduğunu belirten Başkan Engin, altyapı ihalesinin nisan ayı sonu veya mayıs ayı başı gibi gerçekleştirilmesine karar verildiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2023 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2023 13:11
https://www.kaleninsesi.com
“PROJEMİZ ONAYLANDI, İHALEYE ÇIKIYORUZ”

Ezine ilçesinin merakla beklediği ve tamamlanması için yoğun çaba sarf edilen Ezine Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Ezine Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Özer Engin yaptığı açıklamada Ezine Küçük Sanayi Sitesi’nin tamamlanması için son sürat çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Başkan Özer Engin; “Üst yapı dükkanlarının yapım işlemleri büyük ölçüde tamamlanmıştır. Nisan ayı sonu itibariyle dükkanların yapım işleri tamamlanmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş olacaktır” dedi.

Altyapı ihalesi Nisan veya Mayıs’ta 

Küçük Sanayi Sitesi altyapı projelerini tamamlayarak Bakanlığa teslim ettiklerini ifade eden Başkan Engin, altyapı ihalesinin nisan ayı sonu veya mayıs ayı başı gibi gerçekleştirileceğini dile getirdi. Başkan Engin; “Küçük Sanayi Sitemizin altyapı projeleri yoğun bir gayret sonucu tamamlanmış ve Bakanlığa teslim edilmiştir. Altyapı ihalesinin de Bakanlık tarafından biran önce yapılması için girişimlerimiz olumlu sonuç vermiştir. Ülkemizde yaşanan büyük deprem dolayısıyla 7 sanayi sitesinin ihalesinin Bakanlık tarafından iptal edildiği ancak altyapı projemizin ve dosyalarımızın eksiksiz tamamlanmasından dolayı ve Bakanlık proje dosyamızın uygun ve ihaleye çıkacak şekilde hazır bulması neticesinde nisan ayı sonu veya mayıs ayı başı gibi altyapı ihalemizin de Bakanlıkça gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Ezine Küçük Sanayi Sitemize her konuda desteklerini esirgemeyen Bilim ve Sanayi Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’a, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekilimiz Sn. Bülent Turan’a, Çanakkale Milletvekilimiz Sn. Jülide İskenderoğlu’na, Ezine Belediye Başkanımız Sn. Güray Yüksel’e, Esnaf Odaları Birlik Başkanımız Sn. Ünal Özcan’a, Ezine Esnaf Odası Başkanımız Sn. Türker Demirhan’a ve tüm sivil toplum kuruluşu başkanlarımıza teşekkür bir borç biliriz” diye konuştu.

“Rüya gerçekleşene kadar çalışmaya devam edeceğiz”

“Ayrıca alanda İdari bina ve sosyal ve rekreasyon alanları ile ilgili projelerimizin çizimi de tamamlanmış olup bu alanlar projemiz sanayi esnafını ve sanayi sitesini ziyaret eden tüm müşterilere hitap eden çok yönlü tasarlanmış bir proje olacaktır” diyen Başkan Engin; “İdari Bina ve Sosyal Alanlar projesi için belediyeden imar durum başvurusu talebinde bulunulmuştur. Belediyeden alınması gereken imar durum belgesi için yatırılması gereken harç ücreti belediye meclisinde görüşülmüş ve oy çokluğu ile ücret alınmaması kararı verilmiştir. Ezine küçük sanayi sitesi esnafı için harç alınmaması konusunda destek veren Belediye Başkanımız Sn. Güray YÜKSEL ve değerli meclis üyelerimize esnaflarımız adına gönülden teşekkür ediyoruz. Esnafımız için var gücümüzle çalışıyoruz ve bu rüya gerçekleşene kadar çalışmaya devam edeceğiz…” şeklinde konuştu.

Havva Sunay

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.