SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

PROFESYONELLEŞİYORLAR (21.04.2021)

Kaleninsesi Gazetesi, Sivil Toplum Kuruluşlarının nabzını tutmaya devam ediyor.
Haber Giriş Tarihi: 21.04.2021 09:49
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Troia Otomobil Sporları Kulübü Derneği (TOSK) Başkanı Muharrem Uysal, derneğin amaçları ve bu amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetleri Kaleninsesi Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada anlattı. Başkan Uysal, otomobil şirketlerinden destek beklediklerini, fakat herhangi bir destek alamadıklarını söyledi.

“Amatörlükten profesyonelliğe”

Troia Otomobil Sporları Kulübü Derneği (TOSK) Başkanı Muharrem Uysal, derneğin Çanakkale’de 2005 yılından beri hizmet verdiğini belirterek; “Kulübümüz kuruluş amacı, dünyada en çok takipçisi olan Otomobil Sporlarına karşı ilginin Çanakkale Sivil Toplum Kuruluşu olarak bir çatı altında toplayıp sporu amatörlükten profesyonelliğe taşıyabilmekti. Otomobil sporları büyük organizasyonlarla yapılan pahalı bir spor. Fakat mahalli rallylerde yerel turnuvalarda sporun ilginç ve çekişmeli olması adrenali yüksek olmasıdır” dedi.

“Yarışma tutkusu ilgiyi artırdı”

Troia Otomobil Sporları Kulübü Derneği (TOSK) Başkanı Muharrem Uysal sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Kulübü kurduğumuz sene içinde Çanakkale’de yaşayan kulüp üyelerimizin bir kısmıyla, ülkemizde ilk defa yapılan Formula 1 Grand Prix Dünya Şampiyonası’nda ilk defa görev alan arkadaşlarım olmasıdır. Otomobil sporlarında var olmak hayat akışımızla orantılı bir spor dalı olmasıydı. Gün geçtikçe gelişen otomobiller ve insanoğlunun onlara karşı ihtiyacı ve zaafı bu tutkuyu artırdı. Bunun sporla birleşmesi ve yarışma tutkusu bu ilgiyi artırmıştır. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız etkinliklerde katılımcıların kendi otomobilleriyle çok fazla katılımları olmuştur.”

“Bizleri dikkate almıyorlar”

Pandemi sürecinden olumsuz yönde etkilendiklerini ifade eden Başkan Uysal, kulübün lokal gibi bir yer ihtiyacı olduğundan ve gerekli mercilerden yardım istediklerinden söz ederek; “İçinde bulunduğumuz bu Pandemi dönemi hayatlarımızı olumsuz bir şekilde etkiliyor ve etkilemeye de devam edecek gibi. Fakat Çanakkale’de kulübümüzün sosyal ortam yaratacak bir kulüp lokali, özellikle otoparkı olan ciddi bir yer ihtiyacı vardır. Kulübümüz üzerinde hiçbir araç bulunmamaktadır. Otomobil firmalarından bu konularda yardım istesek de bizleri dikkate almıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Herkese kapımız açık”

Önümüzdeki zamanlarda Troia Otomobil Sporları Kulübü Derneği’nde, sponsor desteği ile birlikte çeşitli spor aktiviteleri de gerçekleştirmek istediklerini kaydeden Troia Otomobil Sporları Kulübü Derneği (TOSK) Başkanı Muharrem Uysal; “İlerleyen zamanda kulübümüzle çeşitli spor aktiviteleri yapmak istiyoruz fakat sponsor firmaların destekleri olduğu zaman. Bizimle birlikte olmak isteyen herkese kapımız açık. Dışarıdan gelebilecek her türlü tekliflere ve projelere sonuna kadar açığız. STK ların ülkemizde çok fazla bilinçli bir toplumla hareket edemediğimiz için kulüplerimizde çok fazla ilerleme olmuyor.” şeklinde konuştu.

Sedef Cansu Karakuş

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar