SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

OTOBÜS FİRMALARINDA YOĞUNLUK (28.04.2021)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tam kapanma yapılacağını açıklamasının ardından otobüs firmalarında yoğunluk yaşandı. Çanakkale’de vatandaşlar bilet almak için otobüs firmalarına akın etti.
Haber Giriş Tarihi: 28.04.2021 10:27
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19:00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar tam kapanma kararı alındığını duyurdu. Açıklamanın ardından çok sayıda kişi otogara akın etti. Yasak başlamadan memleketlerine gitmek isteyenler, Çanakkale otogarında yoğunluk oluşturdu. Otobüs firmaları ise bilet satışlarında bir anda patlama yaşandığını belirttiler.

“Araçlar tamamen dolu durumda”

İstanbul Seyehat Çanakkale Bölge Müdürü Ahmet Tamer Özçelik ve Çanakkale Truva Turizm Banko Görevlisi Mustafa Ödemiş, tam kapanma kararının ardından yaşanan yoğunluğa ilişkin Kaleninsesi Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. İstanbul Seyehat Çanakkale Bölge Müdürü Ahmet Tamer Özçelik, Salı günü araçlarının dolu olduğunu ve bugün ile yarınki araçlarında doluluk oranın fazla olduğunu söyledi. Özçelik, ileriki tarihlere bilet alan yolcuların biletlerini öne çektiklerini söylerken şu şekilde konuştu; “Bundan sonraki süreçte 17 Mayıs’a kadar zaten sefer olmayacak. İzin kağıdı alabilenler için seyahat serbest fakat bir günde kaç kişi izin kağıdı alabilecek, bir araba doldurabilecek mi, orası da belli değil.  Yüzde elli kapasiteli çalışabiliyoruz biz ve o izin kağıtları yüzde elli kapasiteyi dolurabilecek mi. Bütün bunların bir de maddi yönü var. Bugünün araçları tamamen dolu durumda. Yarın, yani perşembe günü araçları da bugün dolacaktır. Şuanda insanlarda memleketine dönme heyecanı var. Bizim 3 Mayıs, 4 Mayıs, 5 Mayıs için sattığımız biletler vardı, onları da Nisan ayının 28-29 una aldık.”

Ödemiş; “Full kapasiteye ulaştık”

Çanakkale Truva Turizm Banko Görevlisi Mustafa Ödemiş ise; “İnsanlar telaş içerisinde memleketlerine dönmeye başladı. Şimdiden çok az yer kaldı araçlarımızda. Belli araçlar doldu, full kapasiteye ulaştık. Hem İstanbul- İzmir dönüşlerinde hem de Çanakkale-İstanbul-İzmir seferlerine talep artmaya başladı iki gün içerisinde. Muhtemelen ek seferler oluşturacağız çünkü araçlar yetersiz kalacaktır. Şuanda yüzde seksen yüzde doksan oranında doluluk var araçlarımızda, muhtemelen daha da artacaktır. Salı günü araçları da doluydu, bugünün araçları da dolu ve yarının araçları da full dolu durumda” diye konuştu.

“Haftanın belirli günlerinde sefer olabilir”

Haftanın belli günlerinde sefer olabileceğini kaydeden Ödemiş; “Şirket yönetim kurulumuz toplantı halinde, bize bilgi gelmedi henüz. Muhtemelen haftanın belli günlerinde sefer olur, her gün olmaz. Çünkü Çanakkale'den her gün minimum yirmi kişiyi aynı otonüste bulmak çok zor. Valilik bu konuda çok hassas olacağını bildirdi, herkese izin vermeyeceğini bildirdi. Sadece cenaze, hastane, cezaevinden tahliye gibi durumlarda izin alınabilecek. Onların da her gün bu sayıya ulaşması imkansız olacağı için haftanın belli günlerinde muhtemelen sefer olacaktır. Ama net bilgi bir kaç gün içerisinde belli olur. Ben herkese sağlıklı günler diliyorum, süreci gerçekten iyi değerlendirsin vatandaşlarımız, evlerinden çıkmasınlar mümkün olduğu kadar. En azından çalışması gereken insanlar rahat bir şekilde işlerini yapabilsinler” ifadelerini kullandı.

Sedef Cansu Karakuş

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar