SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Önder’den Turan’a destek (13.06.2021)

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, sosyal medya hesabından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın açıklamalarını paylaşarak bir destek mesajı yayınladı.
Haber Giriş Tarihi: 13.06.2021 16:30
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini eleştirerek, “Makam her şey değildir. Siyaset her şey değildir. 3 kuruşluk bu dünyada tüm milletin kardeşliğine halel getirecek ifadelerin kimseye yakışmayacağını ifade etmek istiyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nun makul anne-baba ve makul olmayan anne-baba ifadesinin tek partili yıllarda kalan makul vatandaş tanımına uygun olup olmama kavgasının bir yansıması olduğunu ifade etmek isterim” açıklamasına Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder’den destek mesajı geldi.

Önder, CHP’yi eleştirdi

“Yerinizde saymaya devam edeceksiniz”

Sosyal medya hesabından Turan’ın açıklamalarını paylaşan Başkan Önder, yaptığı açıklamada, “Haç taşıyıp, hacı görünmeye çalışanlar mı makul? Sabah ettiği yemini akşam olmadan bozanlar mı makul? Atatürk’ün ekmeğini yiyip, Atatürk demekten yüksünenler mi makul? Bir gece FETÖ işbirliği ile kaset operasyonuyla genel başkan olan mı makul? ‘Ermeni soykırımıyla yüzleşmeliyiz’ diyen CHP’liler mi makul? ‘Dersim olaylarıyla yüzleşmeliyiz’ diyen CHP’liler mi makul? ‘PYD komşumuz olsun’ diyen CHP’liler mi makul? HDP ile kapalı kapılar ardında pazarlık yapan CHP mi makul? Genel merkezde Atatürk’ün resmini indirenler mi makul? Terörist cenazelerinde taziyeye giden CHP’liler mi makul? Yoksa TESEV kurucu üyesi genel başkan mı makul? Siz yıllardır halk siyaseti değil, algı siyaseti yapıyorsunuz. Bu soruların cevabı sandıkta halk tarafından verilecektir. Bu sebeplerle yerinizde saymaya devam edeceksiniz” ifadelerine yer verdi.
 
Bülent Turan ne demişti?


Bülent Turan, yaptığı açıklamada CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na seslenmiş ve kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhatabı olmadığını ifade etmişti. Turan; “Sayın Kılıçdaroğlu, adımızı da vererek bizi itham etti, kendince bize hakaret etti. Üzülmedik, güldük. Başından beri diyoruz, Sayın Kılıçdaroğlu’nun muhatabı asla Sayın Erdoğan değildir, olamaz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun muhatabı, bizim partimizin il başkanıdır, ilçe başkanıdır, olmadı grup başkanvekilidir. Sayın Erdoğan’ın demokratik sistem içerisinde, gençlik kolları, ana kademe, ilk başkanlığı, belediye başkanlığı, başbakanlığı, cumhurbaşkanlığı ile muazzam bir demokrasi serüveni var. Muazzam bir yol yürüyüşü var. Ama Sayın Kılıçdaroğlu, bürokrasiden geldikten kısa bir süre sonra, kendinin de haberi olmadan bir gecelik operasyonla biliyorsunuz genel başkan oldu. O yüzden Sayın Erdoğan’la 20 yıldan beri milletin gözünün önünde olan, her seçimi kazanan bir kişiyle 11 yılda 9 defa seçim kaybeden, FETÖ’nün söylemlerini, mafyanın söylemlerini tekrar etmekten başka bir dil üretemeyen bir kişinin muhatap olmasını zaten doğru bulmazdık” diye konuşmuştu.

“84 milyona selam vermeye devam edeceğiz”

Kılıçdaroğlu’nun kendisine cevap vermesi hakkında da görüşlerini paylaşan Turan, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında Sayın Erdoğan’a değil de Sayın Turan’a cevap vermesini gülerek, keyifle takip ediyoruz. Buyursun devam etsin. Yalanla, iftirayla siyaset üretmeye çalıştı. Bir video paylaştı Sayın Kılıçdaroğlu. Muazzam bir kirlilikle, muazzam bir sınırlamayla, ötekileştirmeyle video hazırlamış oldu. Bu çok tehlikeli. Hakarete, iftiraya alıştık. Ancak milletin evlatlarına anne-babalarına, makul olan, olmayan ayrımını, selam verin, vermeyin ayrımını çok tehlikeli buluyoruz. Makam her şey değildir. Siyaset her şey değildir. 3 kuruşluk bu dünyada tüm milletin kardeşliğine halel getirecek ifadelerin kimseye yakışmayacağını ifade etmek istiyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nun makul anne-baba ve makul olmayan anne-baba ifadesinin tek partili yıllarda kalan makul vatandaş tanımına uygun olup olmama kavgasının bir yansıması olduğunu ifade etmek isterim. Kılıçdaroğlu’nun ‘Selam vermeyin’ demesine rağmen Hazreti Peygamberimizin ‘Selamı yayın’ talimatına uyarak, 84 milyona selam vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. 

Havva Portakal

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar