SON DAKİKA
Hava Durumu

OKYAY; “HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Okyay, hem 2022 hem de 2023 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Okyay; “Bir yılı daha geride bırakırken, yeni yılda Çanakkale’nin güçlü sanayi ve ticaret alt yapısının güçlenerek; şehrimizin ve ülkemizin refahının da artarak devam etmesini ümit ediyor, 2023 yılının bütün Çanakkale’mize, ülkemize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2022 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 23.12.2022 09:41
https://www.kaleninsesi.com
OKYAY; “HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

ÇTSO 2022 yılı son olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhuriyetimizin 100. yılına da değinen Meclis Başkanı Osman Okyay; “Cumhuriyetimizin 100. yılına giriyoruz.  Bu yılı hem farklı etkinlikler ile kutlayacak hem de Cumhuriyetimizin ilk asrından çıkartacağımız dersler ile, ikinci asrının ülkemize yaraşır bir biçimde geçmesi için hep beraber çalışacağız. Bu vesileyle önümüzdeki yıl 100. yılını kutlayacağımız bu şanlı zafer için başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için kanlarını dökenleri büyük bir saygıyla anıyorum, ruhları şad olsun” diye konuştu.

“Ekonomide yaşanan gelişmeleri takip ediyoruz”

Türkiye ekonomisinin, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,9 büyüme gösterdiğini dile getiren Okyay; “Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeleri takip etmeyi sürdürüyoruz. Son açıklanan büyüme rakamlarıyla başlamak istiyorum. Türkiye ekonomisi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,9 büyüme gösterdi. Dış ticaret verileri ise; 2022 yılı Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre; ihracat yüzde 1,9 oranında artışla 21 milyar 854 milyon dolar, ithalat ise yüzde 14 oranında 30 milyar 655 milyon dolar oldu. 2022 yılı Ocak-Kasım döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre, ihracat yüzde 13,9 oranında artışla 231 milyar 248 milyon dolar, ithalat yüzde 36,6 oranında artışla 331 milyar 98 milyon dolar olarak gerçekleşti” diye konuştu.  

“Çanakkale’miz de kurak bir sonbahar geçirdi”

“Tüm ülke gibi maalesef Çanakkale’miz de kurak bir sonbahar geçirdi” diyen Okyay; “Bu bağlamda şehrimizin barajlarındaki su seviyeleri düşük seyrediyor. Suyun hayati bir önem taşıdığını ve su tüketiminde dikkatin ve karşı önlemlerin önemini tekrar hatırlatmak istiyorum. Umarım kış yağışları bu barajlarımızı doldurur ve susuzlukla karşı karşıya kalmayız. Bununla beraber ilimizde altyapıya dair güzel bir gelişme de var. İlimizin Ayvacık ilçesinde çalışmaları devam eden doğalgaz dağıtımı projesinde sona yaklaşılıyor. Bu ayın sonunda doğalgazın binalara verilmeye başlanacağı haberini duydum, şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Okyay sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Ayrıca şehrimizin bilim insanlarından güzel bir haber vermek istiyorum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden 9 bilim insanı, Stanford Üniversitesince yapılan araştırma sonucunda “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde yer aldı. Bilim insanlarımızı başarılarından dolayı biz de kutlayarak, şehrimize katkılarından dolayı teşekkürler ediyoruz. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yeni dönemde şehrimiz ve ülkemiz için canla başla çalışmaya devam ediyor. Tekrar yaklaşan yeni yılın ve başlamış bulunan yeni meclis dönemimizin, ülkemize, şehrimize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum.”

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.