SON DAKİKA
Hava Durumu

'ÖDTÜ'LÜ ÖĞRENCİLER LAPSEKİ’DE

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Lapseki’ de 2. etap planlama çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2018 16:11
https://www.kaleninsesi.com
'ÖDTÜ'LÜ ÖĞRENCİLER LAPSEKİ’DE

Öğrenciler planlama stüdyosu dersi kapsamında tüm akademik yıl boyunca sürecek Lapseki planlama çalışmalarına başladı. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz;’’Planlama Stüdyosu dersi kapsamında tüm akademik yıl boyunca sürecek Lapseki planlama çalışmalarına bu hafta başlayan öğrencilerimizin proje ekibinde 10 öğretim elemanı yer almaktadır. Lapseki planlama çalışmalarını 10 değerli öğretim elemanı ve 64 öğrencimiz ile yürüteceklerdir. Ayrıca ikinci dönemde gerçekleştirilecek teknik gezi sırasında yapılan tüm projeler Lapseki’de sergilenecektir.”şeklinde konuştu.
ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ela Babalık ise,’’ Proje çalışmaları kapsamında Lapseki’nin 2 kez ziyaret edilmesi planlanmıştır. Birinci teknik gezimiz kapsamında Lapseki’ye dün gelmiş bulunuyoruz ve 6 gün boyunca çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu teknik gezi sırasında Lapseki kenti ve çevresi, iktisadi, toplumsal, çevresel, kültürel yönleriyle incelenecek; kentin uzun tarihsel ve kültürel birikimi değerlendirilerek dönem boyunca kentin ve çevresinin mekansal gelişme projeleri üzerinde çalışacaktır. İkinci dönemde gerçekleştireceğimiz teknik gezi sırasında yaptığımız tüm projeler Lapseki’de sergilenecektir" ifadelerine yer verdi. MESUT HARPUT

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.