SON DAKİKA
Hava Durumu

MİNİK AYÇA’DAN BAŞKANA DİLEKÇE

Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'nde söyleşide konuşan ünlü televizyoncu Esra Ceyhan bir anne olarak seslenmiş ve Başkan Işık'tan çocuk parklarının kameralarla izlenmesini istemişti. Ceyhan'ın çocuk parklarının kameralarla izlenmesi ve güvenli hale getirilmesi ile ilgili sözlerinden sonra Dumlupınar Ortaokulu öğrencisi 5'inci sınıf öğrencisi Ayça Ceviz'den ilk hamle geldi.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2018 10:48
https://www.kaleninsesi.com
MİNİK AYÇA’DAN BAŞKANA DİLEKÇE

Sakarya Mahallesi Mustafa Çavuş Sokak'ta oturan Ayça Ceviz adlı minik öğrenci, Biga Belediye Başkanlığı'na yazdığı dilekçesini babası ile birlikte Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'a teslim etti.
Minik Ayça'ya teşekkür eden Başkan Işık, gerekenin yapılacağının sözünü verdi.

Güvenli Park İsteği
Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'nde söyleşide konuşan ünlü televizyoncu Esra Ceyhan bir anne olarak seslenmiş ve Başkan Işık'tan çocuk parklarının kameralarla izlenmesini istemişti. Esra Ceyhan konuşmasında; "Ben bir istekle geldim. Ülkemizde çok fazla var mı, yapıldı mı bilmiyorum ama çocuk parklarının kameralarla donatılmasını istiyorum ben bir anne olarak. Ben bunun gerçekten emek gerektirdiğini, maddi kaynak gerektirdiğini, bu iş için insanların çalıştırılması gerektiğini biliyorum. Ama eğer siz bir tane çocuk parkında dahi olsa yapar ve başlarsanız inanın ben her gün bunu desteklediğimi ifade edeceğim" ifadelerini kullanmıştı.
Başkan Işık ise cevaben; "Bizim bu konuda çalışmamız var zaten. Güney Marmara'nın en büyüklerinden biri olan Şehir Parkı'nı 2 yıl önce Bigalıların kullanımına sunduk. Şehir Parkı kafeteryası, spor alanları, amfi tiyatrosu ve çocuk oyun alanları başta olmak üzere kameralarla izleniyor. Hiçbir izlenmeyen noktası yok. Kavaklık Parkı'nda da kameralar var. Ciddi bir sorun yaşamadık bugüne kadar. Kayıtlarımızı yine de 1 ay saklıyoruz. Kullanımı fazla olan diğer parklarımız için de sizin önerinizi dikkate alarak aynı çalışmayı planlayacağımızın sözünü buradan veriyorum" demişti. HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.