SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

KOCAMAN BİR AİLEYİZ (09.05.2021)

2020 Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü’nü alan Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Müze çalışanlarını anons ile karşıladı. Müze çalışanlarının isimlerinin anons edilmesinin yanı sıra dakikalarca alkışlar müzede yankılandı. Troya Müzesi bir aile olduklarını bir kez daha gösterdi.
Haber Giriş Tarihi: 09.05.2021 11:12
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Türkiye ve Avrupa gündemine oturan Avrupa’nın müzecilik anlamında en prestijli ödülleri arasında yer alan ‘Avrupa Müzesi Ödülleri’ 2020 Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü’nü alan Troya Müzesi kapılarını müze çalışanlarına coşku ile açtı. Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, ödül aldıktan sonraKaleninsesi Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Çalıştığım bir müzenin bu ödülü alması, ödülü alma anını değil de ertesi gün mesaiye o kapıdan girmek hayalim olmuştu” sözlerine yer vermişti.  Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, müze personelini anonslarla karşılayarak başarıları için kendilerini alkışlamalarını söyledi.

“SIRADAN BİR GÜN DEĞİL”

Troya Müzesi sosyal medya hesaplarından da ödül aldıktan sonraki gün Müze müdürü, yetkilileri ve çalışanlarının girişine dair paylaşım gerçekleştirildi. Paylaşımda, “Sıradan bir gün değildi, sıradan da başlayamazdı!6 Mayıs Günü Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü’nü kazanan Troya Müzesi personeli kendilerini bekleyen sürprizden habersiz bir şekilde işlerinin başına yönelmişlerdi. Müze’den içeriye adım attıklarından merkezi anons sisteminden Müze Müdürü’nün sesi duyuldu: ‘Avrupa Yılın Müzesi Özel Takdir Ödülü’nü alan Troya Müzesi’nin kıymetli personeli, evinize hoş geldiniz. Bu ödül sizin ödülünüz, bu başarı sizin başarınız. Kendinizi alkışlamaya başlayın. Her bir çalışanımızın ismi ile lütfen alkışlar daha da yükselsin...” ifadelerine yer verildi.

MÜZE ÇALIŞANLARININ İSİMLERİ YANKILANDI

Pandemi nedeniyle ödül töreni yapılamamasına karşın Müze’de alkışlar dakikalarca devam etti. Müze çalışanlarının ismi yapılan anonslarda müze de yankılanırken alkışlar soluksuz devam etti. Paylaşımda ayrıca, “Gözlerdeki mutluluk yaşları bunca zamandır verilen mücadelenin anıtı olarak fotoğraflardaki yerini aldı.Tüm emeği geçenlere ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları Müzeler Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türk Tarih Kurumu, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Ömer Selçuk Baz’a teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. Troya Müzesi bir ekip olarak, bir aile olarak çalıştıklarını bir kez daha gösterdi.

Damla YELTEKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar