SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Kale Grubu’ndan özel etkinlik (26.07.2021)

Kale Grubu, 64. Seramik Bayramı’nı ‘Yarın İçin Bugünden İyi Bak Dünyana’ sloganı ile düzenleyeceği özel etkinlikle kutlayacak.
Haber Giriş Tarihi: 26.07.2021 10:00
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Çanakkale’nin öncü kuruluşlarından Kale Grubu, ‘Yarın İçin Bugünden İyi Bak Dünyana’ sloganı ile bu yıl 64’üncüsü gerçekleştirilecek olan Seramik Bayramı’na özel online etkinlik düzenleyecek. Seramik kenti Çanakkale’nin aziz topraklarından yükselen Kale Grubu, bu yıl 64’üncüsü kutlanacak olan Seramik Bayramı’nda katılımcılarını online etkinlik ile ağırlayacak. Pandemi koşulları sebebiyle internet üzerinden gerçekleştirilecek olan program, Kale Grubu’nun Youtube kanalından 27 Temmuz 2021 günü saat 10:30'da canlı olarak yayınlanacak. Kale Grubu’nun, 64. Seramik Bayramı nedeniyle  ‘Yarın İçin Bugünden İyi Bak Dünyana’ sloganı ile düzenleyeceği özel online etkinlik Kaleninsesi Web TV’den de canlı yayınlanacak.

“Seramik Bayramı etkinliğimizde yeriniz ayrıldı”

Kale Grubu’ndan yapılan açıklamada; “Doğduğumuz topraklardan ve özümüzden kopmadan 64 yıldır Türkiye’nin ilklerine imza atıyor ve yenilikçi ruhumuz ile insan hayatına dokunuyoruz. 27 Temmuz saat 10:30’da YouTube’dan canlı yayınlanacak Seramik Bayramı etkinliğimizde yeriniz ayrıldı. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” denildi.

Projelere değer veriyor

Kale Grubu’nun, yaşadığı topluma ve çevreye karşı kendini sorumlu hisseden ve bu uğurda dünyaya iyi bakmak için harekete geçme cesaretini gösteren sosyal girişimcilere destek olmayı amaçladığı İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı için başvurular ise 1 Eylül’e kadar ibrahimbodurodulleri.com/ internet sitesi üzerinden kabul edilecek. Kurucusu merhum İbrahim Bodur’un 64 yıl önce Anadolu’nun küçük bir kasabasında, Dünya’ya ve insanlara ‘iyi bakarak’ yerel kalkınma ve sosyal fayda yaratmaya odaklandığı Kale Grubu, bu temel yaklaşım doğrultusunda, pozitif etki yaratan döngüsel projelere yatırım yapmaya her zaman öncelik ve değer veriyor. Pandemi sonrası yeniden tasarlanan dünya düzeni, doğal sistemleri korumanın, tahrip edilmiş veya bozulmuş olanları, insanlara fayda sağlayacak şekilde eski haline getirmek için harekete geçmenin ne derece önemli olduğunu gösterdi. Faaliyet gösterdiği her alanda ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan ortak değer üretmek için çalışan Kale Grubu da bu deneyim ışığında ‘İyi Bak Dünyana’ hareketini başlatmıştı.

İbrahim Bodur kimdir?

2016 yılında aramızdan ayrılan Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur, henüz 27 yaşındayken 900 nüfuslu Çan’da adım attığı iş hayatı boyunca pek çok ilki gerçekleştirdi. 88 yıllık ömrü boyunca, kurmuş olduğu 17 şirketin çatısı altındaki 5 binden fazla çalışanın geleceği için soluk almaksızın çalıştı; “Sizi siz yapan öz değerlerinize sahip çıkın; çünkü onlar sizi bir ağacın kökleri gibi ayakta tutacaktır” inancıyla doğduğu topraklara hizmet etmeyi bir gün bile bırakmadı.İbrahim Bodur, yalnızca ekonomiyi değil, sosyal ve kültürel hayatı da renklendirmeyi, sosyal refah ve eğitim seviyesini yükseltmeyi görev bildi. Sanayiyi iş gücünün ayağına götüren İbrahim Bodur, Çanakkale’den Mardin’e; Erzurum’dan Isparta’ya Anadolu’nun birçok kentine yatırım yaparak yerel kalkınmanın öncülerinden biri oldu. Yapılan sayısız yatırımı, eğitime verilen sürekli desteği sürdürülebilir kılmak adına Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfını kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile geliştirilen projeler, mesleki eğitim kursları ve yenilenen yüzlerce köy okulunun yanı sıra üniversite öğrencilerine verilen burslar sayesinde pek çok parlak genç başarıyla mezun oldu. Yaşadığı toprakların ve birlikte çalıştığı insanların değerini bilmekle yetinmeyen; onlara değer katmayı düstur edinen İbrahim Bodur, Çekoslovakya Devlet Nişanı’ndan ‘Cavaliere del Lavoro’ İtalyan Devlet Nişanı’na, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası’ndan Uluslararası Aldo Villa ödülüne kadar dünyanın dört bir yanında pek çok ödüle layık görüldü. İbrahim Bodur, yarım yüzyıldan fazla süren sanayi yolculuğunda, attığı her adımda sosyal fayda sağlamayı ve ürettiği değerleri toplumla paylaşmayı önemsedi. Vefatının ardından hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü de bu inanç doğrultusunda toplumsal sorunları çözmek için harekete geçen sosyal girişimcilere destek olmayı amaçlıyor. Merhum İbrahim Bodur, küresel vizyonu, cesareti ve hayırseverliğiyle bugün bile binlerce tohumun filizlenmesi için ilham kaynağı olmayı sürdürüyor.

Funda Figen

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar