SON DAKİKA
Hava Durumu

“KALBİNİZ BİZE EMANET”

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi bölümü gerçekleştirdiği başarılı operasyonlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Kalp Damar Cerrahisi alanında gerçekleştirilen başarılı operasyonlar ve işlemler sayesinde hastaların dış merkezlere gitmelerine gerek kalmıyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2022 17:19
Haber Güncellenme Tarihi: 03.10.2022 17:19
https://www.kaleninsesi.com
“KALBİNİZ BİZE EMANET”

Göğüs ağrısı şikayeti ile acil servise başvuran 57 yaşındaki Şükrü Emir isimli hastaya kalp krizi teşhisi konularak tedavisine başlandı. Kardiyoloji Uzmanları tarafından koroner anjıografi yapılan hasta, koroner arter hastalığı tanısı konduktan sonra operasyon amaçlı Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakıma yatırıldı. Operasyonu  gerçekleştiren Op. Dr. Buğra Destan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ”Hastamızın operasyon hazırlıkları yapılırken hastamızda kalp damarlarındaki tıkanıklığın yanı sıra şah damarlarında darlık ve aort kapak darlığı saptandı. Operasyon hazırlıkları tamamlandıktan sonra 20.09.2022 tarihinde aynı seansta  Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Engin Gürcü’nün de katılımıyla Kalp cerrahisi ekibince 3 damar bypass ile aort kapak replasmanı ve sol şah damarı ameliyatı yapıldı. Ameliyattan sonra yoğun bakım takibi tamamlanan ve servise alınan hastamız kan sulandırıcı ilaç dozu ayarlaması için takip edildi ve 30.09.2022 tarihinde şifa ile taburcu edildi. Her bir ameliyatın ayrı ayrı yüksek riskli olduğu bu hastamızda ameliyatlar aynı seansta başarılı operasyonla tamamlanmıştır.” dedi.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Keser ise; “Çanakkale ilimizde Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi olarak erişkin kalp ve damar ameliyatlarının tümü başarı ile uygulanmaktadır. Kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinin uyumlu çalışması dolayısıyla hastalarımız hastaneye başvurularının ardından en kısa sürede tedavileri yapılıp sağlığına kavuşmaktadırlar. Çanakkale halkının artık kalp ameliyatları için başka şehirlere gitmesine gerek yoktur.  En iyi şekilde hizmet veren Kalp Damar Cerrahisi ekibi sayesinde hastalarımız emin ellerdedir” diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.