SON DAKİKA
Hava Durumu

KADRO İÇİN ANKARA'DA TOPLANACAKLAR

Meslek Eğitimciler Usta Öğreticiler Federasyonu (MEUS-FED), kadro talebi için 27-28 Aralık’ta Ankara’da toplanacak.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 12:16
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2022 12:16
https://www.kaleninsesi.com
KADRO İÇİN ANKARA'DA TOPLANACAKLAR

Çanakkale Usta Öğreticiler Dernek Başkanı ve Meslek Eğitimciler Usta Öğreticiler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gülgün Kubal yaptığı açıklamada, MEUS-FED olarak kadro talebini 3. kez dile getirmek için 27-28 Aralık’ta yeniden Ankara’da bir araya geleceklerini söyledi. Kubal; “En son bundan tam 32 yıl önce hatırlandık, kadrolu hale getirildik. Sonra yine unutulduk. Bizler unutulan değil, ihtiyaç halinde hatırlanan değil, değer gören ve sahiplenilen olmak istiyoruz” dedi.

“Biz de varız, buradayız!”

Kubal sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Fiili olarak öğretmen olan, derse giren, ders defteri dolduran, hatta çalıştığı yere göre nöbet bile tutan, gerek halk eğitim merkezlerinde gerekse mesleki eğitim merkezlerinde kangren olmuş öğretmen açığının yarım asra yakın tek ve (hükümetlere göre) geçici çözümü, adımız usta yani bir işte yeterliği olan kişi, adımız öğretici yani bir konu ve alanda öğretmen yetkinliğine sahip kişi, ama iki kelime bir araya gelince sadece usta öğretici oluyor, usta öğretmen olamıyor,  ihtiyacı gideriyor ama yeterli değil deniliyor. İki kurumun temel paydaşı ve omurgası olarak değerlendiriliyor ama değer görmüyor. En son bundan tam 32 yıl önce hatırlandık, kadrolu hale getirildik. Sonra yine unutulduk. Bizler unutulan değil, ihtiyaç halinde hatırlanan değil, değer gören ve sahiplenilen olmak istiyoruz. Devletimiz özellikle Bakanlık arşivini güçlü bir şekilde tutar. Bir bakalım kayıtlara, son 50 yıldır kaç usta öğretici bu sistemde görev almış? Kaç kursiyer yetişirmiş, kaç kurs açmış? Kaç Kurumun medarı iftiharı olmuşuz? Bizlerin emeği ile kaç Kurum kurumsallaşmış ve toplumla bağ kurmuştur? İsteğimiz; farkımıza varmanız değil farkımızı farklılığınız olarak görmenizdir. Biz de varız, buradayız!”

“Yeniden Ankara’da bir araya geleceğiz”

Kadro talebini 3. kez dile getirmek için 27-28 Aralık’ta Ankara’da bir araya geleceklerini ifade eden Çanakkale Usta Öğreticiler Dernek Başkanı ve Meslek Eğitimciler Usta Öğreticiler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gülgün Kubal; “Meslek Eğitimciler Usta Öğreticiler Federasyonu (MEUS-FED) olarak kadro talebimizi 3. kez dile getirmek için 27-28 Aralık’ta yine yeniden Ankara’da bir araya geleceğiz. 100 bin usta öğretici kadrolu öğretmenlerle kamuda aynı işi yapan, ek ders ücreti ile çalışanlardır. 100 bin usta öğretici Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimci personelidir. 100 bin usta öğretici emekçidir. 100 bin usta öğretici geleceğe umutla bakmak istiyor. 100 bin usta öğretici kadro ile tahsis edilmek istiyor. Sizleri de haklı mücadelemize destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Funda Figen

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.