SON DAKİKA
Hava Durumu

KADIN PERSONELE KAHVALTI

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Çanakkale Belediyesinde görev yapan kadın personel ile bir araya geldi. Etkinlikte katılımcılara çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2018 15:47
https://www.kaleninsesi.com
KADIN PERSONELE KAHVALTI

Etkinlikte konuşan Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesi kadın personellerinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak başladı. Başkan Gökhan; “Günler önemli değil. Mühim olan, bu toplumda, hatta dünyada kadının ve erkeğin bir arada güç birliği ile hareket edebilme bilincine varması. Yani bir bölümü dışlayıp, diğer bölümü ile dünyayı ilerletmeye çalışıyoruz. Hep şu örnek verilir; ‘Tek kanatlı kuş’. Kuş tek kanatla uçmaya çalışırsa tökezler, hatta daha kötü durumlara düşer. Toplumlar da öyledir. Allah bizleri iki cins olarak yaratmış. Allah’ın yarattığına karışacak durumda mıyız? Bu dünyada düzeni içerisinde bir birimize ihtiyacımız var. Bir bebeğin olması için kadına ihtiyaç var. Aynı zamanda erkeğe de ihtiyaç var. Düzen böyle kurulmuş. Tüm doğada da böyle. Doğada kadın ve erkek cinsiyeti birbirine muhtaç. Bu muhtaçlık varken niye birini dışlamaya çalışıyoruz. Ne için birbirimizden faydalanmaya çalışmıyoruz” dedi.

 

“Kadın ve erkeğin birlikte yaşamasını sağlamak hepimizin lehinedir”

Çanakkale Belediyesi’nde çalışan kadınlar hakkında da bilgi veren Başkan Gökhan; “Çanakkale Belediyesinde çalışanlarımız yoğun olarak kadınlardan oluşmakta. Yönetim kademesinde 4 Başkan Yardımcımız var. 4 Başkan Yardımcımızın 3’ü kadın. Müdürlerimizin 8 tanesi kadın ve önemli müdürlükleri yürütüyorlar. Belediyemizde çalışan kadın personellerin çoğunluğu da büro dışında, yani sahada çalışıyor. Çanakkale Belediyesinde kadınlarımızın daha fazla ağırlıklı olarak çalıştığını söyleyebiliriz. Bunların yanında kadın şoförümüz de var. Hatta bir tane daha kadın şoför alıyoruz. Daha da fazla alacağız. Kadın şoför olmaz diye bir kaide mi var? Niye farkımız olsun ki? Kadınla erkeğin farkı, sadece bedensel bir farktır. O da doğası gereği olan bir fark. Onun dışında ne farkımız var? Hiçbir farkımız yok. Bilim kadınları var, sporcular var. Bunları unutmayalım. Kadın ve erkeğin birlikte yaşamasını sağlamak hepimizin lehinedir” dedi.

 

 

“Şiddete Karşı Yürüyorlar”

Başkan Gökhan, Kadına ve çocuklara yönelik şiddet ile karşı Çanakkale’den Ankara’ya yürüyüşe başlayan Dilek Taş, Hülya Kurt ve Nursel Karagöz’e selam göndererek; “Şimdi size 3 isimden bahsedeceğim. Dilek Taş, Hülya Kurt ve Nursel Karagöz. Şu anda Lapseki’den Biga’ya doğru yürüyerek gitmekteler. Kadına, çocuğa, hayvanlara şiddet ve doğaya şiddete karşı tepkilerini koymak, kamuoyu oluşturmak üzere Ankara’ya gidiyorlar. Buradan onlara selam olsun. Biz de onları destekliyoruz” dedi.

 

“Yanımızda Olduğunuzu Biliyoruz”

Konuşması sırasında Dilek Taş, Hülya Kurt ve Nursel Karagöz ile görüntülü olarak konuşan Başkan Gökhan’a destekleri nedeni ile teşekkürlerini ileten Dilek Taş, Hülya Kurt ve Nursel Karagöz ise; “Bir Başkan olarak yanımızda olmanız çok gurur verici bir şey. Oradaki tüm kadın arkadaşlarımızın da yanımız da olduğunu biliyoruz. Bunu bilmek bizim için de ayrıca güzel. Çünkü onlar biz ve biz onlarız. Destekleriniz için çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz” dedi. ESİN GEZER

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.