SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İşçilere rekor zam (26.07.2022)

Eceabat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmelerde mutabakata varılarak Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
Haber Giriş Tarihi: 26.07.2022 11:27
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2022 11:27
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Yapılan görüşmeler sonucunda Eceabat Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli yaptığı açıklamada, Eceabat Belediyesi'nin bir aile olduğunu belirterek; “Hizmet yolculuğumuzun ilk gününden itibaren insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışımız gereği emeğin ve alın terinin büyük bir saygıyı hak ettiğini ve insanlık onurunun ehemmiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Ortak aklı her zaman önemseyerek sorunlarımızı hızlı bir şekilde çözmenin gayreti içerisindeyiz. Önemli olan dua alabilmek sorumluluklarımızın farkında olarak verilen işi en iyi şekilde yerine getirebilmektir. Bugüne kadar imkanlarımız dahilinde maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya çalıştığımız mesai arkadaşlarımız için imkanlarımızı değerlendirip işçi kardeşlerimizin yüzleri gülsün diyerek ücretlerine rekor bir zam yapmış bulunmaktayız.  Eceabat’ımız için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun” dedi.

Hizmet–İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz ise; “Hizmet-İş Sendikası olarak ülkemizin milli ve manevi değerleriyle sendikacılık yapıyoruz. 5 yıldır HAK-İŞ in, iş kolumuzun ve ülkemizin en büyük, en güçlü ve en etkin sendikasıyız. Bu unvanların bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak hakkaniyetle ve adaletle hareket ediyoruz. Bugün de imzaladığımız toplu sözleşmeyle Eceabat Belediyesi Personel Ltd. Şti’nde çalışan işçi arkadaşlarımızın yevmiyelerine %81,64 oranında, İşçi arkadaşlarımızın Sosyal Haklarına da %81,64 rekor zam gelmiştir. Biz Hizmet-İş Sendikası olarak önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. Bu Toplu İş Sözleşmesi ile Belediye Başkanımız Saim Zileli sayesinde Eceabat Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmemiştir. Özellikle bu gün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan Belediye Başkanımız Saim Zileli’ye şahsım, yönetimim, sendikam ve işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar