SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İnce’den CHP’lilere sitem “Hakkımı helal etmiyorum” (07.07.2021)

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir takım ziyaretlerde bulunmak ve partisinin il binasının açılışını gerçekleştirmek için Çanakkale’ye geldi. İnce, yaptığı konuşmasında CHP Genel Başkan Yardımcılarına sitem ederek; “CHP’nin genel başkan yardımcıları sizce bana oy vermiş midir? Bunlarda benim hakkım var. Ben bunlara hakkımı helal etmiyorum” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 07.07.2021 16:20
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir takım ziyaretlerde bulundu ve Memleket Partisi Çanakkale İl Başkanlığının açılışını yaptı. Saat 12.30’da kente gelen İnce, programına esnaf ve vatandaş ziyaretiyle başladı. İlk olarak Aynalı Çarşı esnafını ziyaret eden İnce, esnaflarla görüştü ve vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. İnce, esnaf ziyaretlerinin ardından saat 13:30’da Cumhuriyet Meydanı’nın yanına kurulan platformda partililere ve vatandaşlara seslendi. Başkan İnce, 18 Eylül’de Kurultay’ın gerçekleşeceğini ve seçimlere katılabileceklerini açıkladı. İnce, konuşmasının devamında ise CHP Genel Başkan Yardımcılarına eleştirilerde bulunarak; “Halk TV’nin eski genel yayın yönetmenini takip ediyorsunuz değil mi? 2018 yılında Muharrem İnce, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, günde 3 ile gelerek miting yapıyor. Balıkesir’de yaptım oradan da Çanakkale’ye geldim. O günlerde, CHP’nin 2 genel başkan yardımcısı ve kim olduklarını da biliyorum. Halk TV’nin genel yayın yönetmenini arıyorlar, ‘Muharrem İnce’yi fazla çıkarıyorsun televizyona, başımıza bela edeceksin’ diyorlar. Kafaya bakın. Onu çıkarmayacak da kimi çıkaracak? Aday o zaten. Peki, bu CHP’nin genel başkan yardımcıları sizce bana oy vermiş midir? Bence vermemiştir. Cumhurbaşkanı adayı için ‘Onu televizyona fazla çıkarma’ diyen bir adam; sandıkta oy vermez, onun için çalışmaz ve gereğini yapmaz. Onun için işgal edildi orası. Atatürk’ün ilkelerini yaşatan parti Memleket Partisi’dir” dedi.

“Hakkımı helal etmiyorum”

CHP’ye yönelik eleştirilerine devam eden ve hakkını helal etmediğini belirten İnce; “Bu nasıl bir; ahlak, siyaset anlayışı, terbiye ve particiliktir. Kendi partisinin adayını televizyona çıkarmasını istemiyor. Bunlar benim afişlerimi dağıtmadılar. Hazineden aldıkları parayı harcamadılar. Sandıkta oy vermediler. Seçim gecesi neredeydim? Çünkü, bunlar sandığa sahip çıkmadı. 12 bin sandığa gözlemci koymadılar. Sistemleri çöktü, bana bilgi veremediler. Sonra da iftirayı bana attılar. Bunlarda benim hakkım var. Ben bunlara hakkımı helal etmiyorum” ifadelerine yer verdi.

“Sayın Kılıçdaroğlu, beraber televizyona çıkalım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu televizyon programına çıkmaya davet eden İnce; “Bugünlerde Sayın Kılıçdaroğlu sıkça söylüyor, ‘Sayın Erdoğan, gel karşıma televizyonda tartışalım’ ben de bunu doğru buluyorum. Ana muhalefet partisinin genel başkanı çıkmalıdır, ülkeyi yöneten cumhurbaşkanı ile birlikte televizyonda milletin gözünün önünde tartışmalıdır. Doğru buluyorum ama benim de bir teklifim var. Sayın Kılıçdaroğlu, beraber televizyona çıkalım ben CHP’den neden ayrıldım milletin gözünün önünde bir tartışalım olur mu? Kim haklıymış bir görelim. Beraber konuşalım bunu. Millet kime hak verirse kabul. Millet sana hak verirse kapatırız dükkanı canını sıkma ama emin ol sen dükkanı kapatmak zorunda kalırsın” şeklinde konuştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin konuşmalarının ardından parti yöneticilerinin de sahneye gelerek İl Binasının kurdele kesim töreni gerçekleştirildi. İnce, İl Binasına giderek partililer ile birlikte çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bina çıkışında kendisini karşılayan müzisyenler ile birlikte harman dalı oynadı.

CHP’den ayrılmasına tepki gösterdi

Oyun sonrasında bölgede bulunan bir vatandaş, Başkan İnce’nin yanına giderek tepki gösterdi. İnce’nin CHP’yi böldüğünü söyleyen bir vatandaş; “Bu zamanda bu memleket bırakılır mı? CHP’den ayrılmasına tepki gösteriyorum. Ayıp denen bir şey var” dedi.

Enishan Keskin

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar