SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

HEDEF TOPLUMA YARARLI GENÇ NESİLLER YETİŞTİRMEK (19.04.2021)

Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hakan Özge, Dernek çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Haber Giriş Tarihi: 19.04.2021 09:46
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hakan Özge, dernek olarak hedeflerinin topluma yararlı genç nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi. Kaleninsesi Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Hakan Özge, derneğin 2019 yılından beri hizmet verdiğini belirterek; “Derneğimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün destek ve katkılarıyla ve daha çok üyelerimizin okul bünyesinden oluştuğu, Okul Müdürümüz Ahmet Güngör’ün kurucu başkan girişimleriyle faaliyete başlamıştır. Derneğimizin var olma amacı ise, daha çok sportif faaliyetlerde bulunmaktır. Yurt içinde ve yurt dışında sportif faaliyetlere katılmak üzere, Türk gençliğini sağlıklı ahlaklı bireyler olarak yetiştirmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak Ülkemize yararlı gençler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Derneğimiz aynı zamanda okul öğrencilerimiz de olan sporcularımızı kulüpler bazında da çalışma içerisine sokarak, spor yapan sağlıklı ve topluma faydalı genç nesiller yaratacaktır” dedi.

“Sportif branşlar oluşturuldu”

Derneğin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle yeni branşlar oluşturduğunu ve yine gerekli malzemeleri temin ettiklerinden söz eden Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hakan Özge; “Derneğimiz kuruluş sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün de destekleriyle sportif branşlar oluşturuldu. gerekli spor malzemeleri ve materyaller temin edildi. Antrenmanlar başlatılarak sporcu yetiştirme safhasına gelindi. Projemiz bu yetişen gençlerimizi kulübümüzü temsil ederek başarılara imza atmak, sporculukları yanı sıra akademik anlamda da spor adamı olabilmelerini sağlamak olacaktır.” şeklinde konuştu.

“Çalışmalarımız yarım kaldı”

Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin pandemi sürecinden nasıl ve hangi açılardan etkilendiğine değinen Başkan Özge, çalışmalarının yarıda kaldığını ve iki dönem boyunca faaliyet gösteremediklerini ifade ederek; “Derneğimiz yeni kuruldu ve spor kulübü amaçlı alt yapı çalışmalar başlatıldığı anda pandemi sürecine girmemiz başladığımız tüm çalışmaları başa döndürdü. Çalışma grubumuzun kendi öğrencilerimizden oluşması nedeniyle mezun olma sürecine girdiler. Çalışmalarımız yarım kalmış ve buna göre 2 dönem faaliyet gösterememiş olduk.” dedi.

Sedef Cansu Karakuş

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar