SON DAKİKA
Hava Durumu

Hacı Ali Ayşe Doğan Vakfı kuruluyor (06.07.2022)

Doğan Ailesi sadece Çanakkale ve Biga’da değil ünlü ekonomi dergilerinin her yıl yaptığı “Gönlü Zengin İş İnsanları” çalışmalarıyla da adlarını Türkiye çapında yaptıkları bağış ve hayırseverlikleri ile tanınıyorlar. Türkiye’nin en büyük mobilya üreticilerinden; Doğtaş, Kelebek, Lova Yatak, Ruum Store gibi markalarının ve yenilenebilir enerjinin önder kuruluşlardan Biorend’in sahibi Doğanlar ailesi geçtiğimiz günlerde Ayşe Doğan’ı kaybetmişlerdi.

Haber Giriş Tarihi: 06.07.2022 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 06.07.2022 13:01
https://www.kaleninsesi.com
Hacı Ali Ayşe Doğan Vakfı kuruluyor (06.07.2022)

Türkiye’nin en büyük mobilya üreticilerinden; Doğtaş, Kelebek, Lova Yatak, Ruum Store gibi markaların ve yenilenebilir enerjinin önder kuruluşlardan Biotrend’in sahibi Doğanlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, geçtiğimiz günlerde annesini kaybetti. Babası Hacı Ali Doğan’ı ise 1999 yılında kaybetmişti. Baba Hacı Ali Doğan’ın ölüm yıl dönümünde Biga’da binlerce kişinin katılımı ile etkinlikler düzenleniyor. Hacı Ali Doğan’ın vefat yıldönümlerinde; ilçede iki büyük çadır kuruluyor. Çadırlardan biri aş biri iş başvuruları için kurulurken; diğeri ise aş için, yani yardım talepleri için. Bu iki çadırda yapılan başvuruların hiçbiri geri çevrilmez. İş için başvurular da anında çözülür.

“Kapımıza kim gelirse gelsin boş çevirmemeye çalışıyoruz”

Doğanlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, baba Hacı Ali Doğan’ın vefat yıldönümlerinde düzenlenen etkinlikleri şu sözlerle ifade etti; “Biz hayırlı evlatlar olmaya çalışıyoruz. Doğan ailesi olarak ülkemize ve Biga’mıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Babamızın, biz kardeşler olarak çok etkilendiğimiz bir sözü vardı: Kapınıza kim gelirse gelsin, boş çevirmeyin… Biz de kapımıza kim gelirse gelsin boş çevirmemeye çalışıyoruz. İş isteyene iş aş isteyene aş vermeye çalışıyoruz.”

Hacı Ali Ayşe Doğan Vakfı’nın kurulması için karar alındı

Anne Ayşe Doğan’ın vefatından sonra Doğan Ailesi, Hacı Ali Ayşe Doğan Vakfı’nın kurulması için karar aldı. Vakfın kurucuları Davut Doğan, Adnan Doğan, Şadan Doğan, İsmail Doğan, İlhan Doğan ve Murat olarak belirlendi. Tüm kardeşlerin katılımı ile oluşan Anne Ayşe Doğan’ın bütün kardeşlere bıraktıkları gayrimenkuller vakfın ilk mal varlığı olarak kayıtlara geçti. Ve yine vakfın amaçları arasında okuma, yazma bilmeyen annenin, kızların okuması için yaptığı çalışmaların artarak devamı maddesi kondu. Ayrıca genç girişimcilerin desteklenmesi, çevre ile ilgili çalışmalara destek verilmesi, aş ve iş ile ilgili çalışmalar, sürdürülebilirlik gibi güncel konular da vakfın faaliyetleri arasında yer aldı…

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.