SON DAKİKA
Hava Durumu

GÜNER ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Didem Güner, 8 Ocak tarihinde yapılacak kongrede İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Güner; “Bu mücadelede ben de varım ve Çanakkale İl Başkanlığına adayım” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2022 16:22
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2022 16:22
https://www.kaleninsesi.com
GÜNER ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti’nin hizmet binasında düzenlediği basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Didem Güner; “İYİ Parti, umulmadık bir zamanda, umulmadık bir yerlerden çıkıp gelen cesurların öyküsüdür. İYİ Parti’nin adı, Oğuzların 24 boyundan biri olan Kayı Boyu’nun bayrağından esin almıştır. Kayı kelime anlamı olarak “Kuvvet ve Kudret Sahibi” anlamına gelmektedir. Logomuzdaki güneş ve etrafındaki sekiz çizgi, ilkelerimiz olan; umut, kararlılık, adalet, gelecek, bilgi, zenginlik, cesaret ve medeniyeti temsil eder. Bu anlamda biz İYİ Partililer halkımıza kuvvet ve kudret olurken, onlara umudu, kararlılığı, adaleti, cesareti ve medeniyeti getirmek için yola çıkmış gönüllüleriz… Çok kıymetli Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in liderliğinde, İYİ Bir Türkiye için, Millet bizi çağırıyor diyerek yola çıktık.Çünkü milletimiz bugün her alanda fakirleşen, özgürlükleri her alanda kısıtlanan, her alanda krizlere sürüklendiği bu anlayıştan; amasız, fakatsız, lakinsiz derhal kurtulmak istiyor. Çünkü milletimiz artık kadın cinayetlerini duymak istemiyor, yoksullukla mücadele etmek istemiyor. Çünkü basın; artık özgürce yazabilmek, düşüncelerini özgürce dile getirmek istiyor. Çünkü gazeteciler, işadamları, vatandaşlar siyasi yorum yaparak hapislere atılmaktan korkarak yaşamak istemiyor… Artık İYİ Parti var ve bizim ülkemizde çaresizliğe mahkum etmeyi göze alacağımız tek bir insanımız dahi yok” dedi.

“Hazır olun! İYİ Parti iktidara yürüyor!”

“Hazır olun! İYİ Parti iktidara yürüyor!” diyen Güner; “Hak için,hukuk için, adalet için, hakikat için durmadan çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz! Toplumsal yaşamın her alanına liyakatli atanmış kadrolarımızla aziz milletimizi layık olduğu en yüksek seviyeye çıkaracağız. 2023 seçimlerine teşkilatlarını güçlendirerek girmeyi amaçlayan İYİ Parti, İl Kongrelerini de 29 Ocak’a kadar tamamlamayı hedeflemektedir. Çanakkale İl Başkanlığı Kongremiz 8 Ocak 2022 tarihinde yapılacaktır. Kuruluşundan bugüne kadar içinde bulunmaktan onur duyduğum, mahalle, belde, köy, ilçe teşkilatlarımız ile birlikte, bu süreci birlik, beraberlik içinde, demokratik bir şekilde tamamlayacağımıza gönülden inanıyorum. Demokrasilerin esası, makamların kalıcılığı, şahısların geçiciliği üzerine kuruludur. Ülke için demokrasi talebiyle başlayan yürüyüşümüz, parti içinde de geçerlidir. Bu makam, yetki, ayrıcalık ve üstünlük talebi değildir; vazife, sorumluluk ve mücadele talebidir” şeklinde konuştu.

“Bu mücadelede ben de varım, adayım”

Didem Güner sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bu mücadelede ben de varım ve Çanakkale İl Başkanlığına adayım! Genel Başkanı Dr. Meral Akşener gibi bir kadın olan partimizde, 81 il için kadın il başkanı sayımız sadece 5 tanedir. Halbuki on yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda kadınların, karşı cinse göre daha başarılı oldukları tespit edilmiştir. Bilimsel araştırmalar bunun nedeni olarak, kadınların doğaları gereği daha sakin, olaylara karlı daha haşhaş daha duyarlı olmaları, insan ilişkilerinde ve iletişimde çok daha başarılı oldukları ve çok daha iyi örgütlendikleri yönündedir. Tek adam rejimi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yerine, ‘İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in hayata geçirilebilmesi, Türkiye’nin geleceği açısından oldukça önemlidir. Tüm konulara tek bir adam karar veremez. Bu imkansızdır! Liyakatli atamalar ve iyi yetişmiş üst kademe kamu yöneticileri ile bu gerçek olabilir. İyi Parti olarak Genel Merkezdeki yüksek temsiliyetimiz, daha fazla milletvekilimiz, daha fazla belediye başkanımız ve daha fazla meclis üyemiz ile bu ülke için hep birlikte canla başla çalışacak ve İYİ’lerin bu ülkeyi devralmasına gönüllü olarak mücadele vereceğiz. Çanakkale İYİ Parti teşkilatını kuran ve bu günlere dek hızla gelişmesini sağlayan başta görev yapan tüm İl Başkanı arkadaşlarıma, İl Genel Meclis üyelerime ve teşkilatımızda gece gündüz mücadele veren tüm üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde Çanakkale İYİ Parti İl Başkanı Adayı olan tüm arkadaşlarıma da bu kutlu davalarında başarılar diliyorum.  Kararı değerli delegelerimiz özgür iradeleri ile vereceklerdir.

“Ön yargıları yıkmaya geldim”

Çıktığımız bu İYİ yolda birlik ve başarılarımız daim olsun. Bu seçimi de bir kadın aday kazansın. Göreceksiniz ki kadın bir yönetici sadece parti üyelerini değil, tüm vatandaşları parti gözetmeksizin kucaklayacak, anaç bir yapıyla sarmalayıp, hiçbir kişiyi birbirinden ayırt etmeden hareket edecektir. Her ne kadar kadınların yönetime katılım oranı tüm dünyada artış gösterse de, yönetimde özellikle ülkemizin maalesef baskın olarak erkekler tarafından yönetildiğini ve erkeklerin bu tip pozisyonlarda daha ayrıcalıklı olduğunu söylemek mümkündür. 2022 yılında cinsiyetçilik ayrımcılıklarına karşı duruyorum, ön yargıları yıkmaya geldim ve bu bayrağı bir kadın savaşçı olarak elime alıyorum. Bu konuda da en büyük desteği, siz değerli basın mensubu arkadaşlarımın vereceğine inanıyorum. Partimiz adına hepinizin önünde il başkanlığı adaylığımı bir kez daha ilan ediyor, en iyi olanın kazanmasını, delegelerimizin özgür iradeleriyle oy kullanmalarını ve partimiz adına en inanılan, en güvenilen, en başarılı lideri seçmelerini temenni ediyorum. Sayın Genel Başkanım Dr. Meral Akşener’in de dediği gibi “”Kadın Yükselecek, Türkiye Güçlenecek!”

Funda Figen 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.