SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Gümüşçay’da doğalgaz ateşi yandı (28.07.2021)

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gümüşçay beldesine doğalgaz sözünü yerine getirirken, beldede doğalgaz ateşi yandı. Turan; “Doğalgaz Çanakkale’mizin neresine kadar gidebiliyorsa oraya kadar gitsin istiyoruz” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 28.07.2021 12:42
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, seçim bölgesi Çanakkale’de ilçe ve belde ziyaretlerine devam ediyor. TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte geleneği bozmayarak, Çanakkale’de teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla bir araya gelmeye özen gösteren Turan, gittiği ilçe ve beldelerde toplu açılış törenlerine katılarak ilçelere gerçekleştirilen yatırımların açılışlarını yapıyor. Biga ilçesine bağlı Gümüşçay beldesinde doğalgaz için tören düzenlendi. Törene AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mustafa Can, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, AKSA Doğalgaz Çanakkale Bölge Müdürü Çağdaş Adıbelli, Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, kurum ve daire amirleri ile vatandaşlar katıldı. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale gündemi ve ülke gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Turan’dan aşı çağrısı

Vatandaşları aşı olmaya davet eden Turan; “Cumhuriyetimizin önsözü Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk tarih sahnesine çıktığı, en özel topraklarda görev yapmayı seven insanlarız. Ülkemizin her yeri kıymetlidir. Ama Çanakkale farklı bir kıymete sahiptir. Her beldemize, ilçemize yatırımlar yaparak hizmet etmek istiyoruz. Pandemi dönemindeyiz, vaka sayıları çok büyük oranda azaldı ancak gördüğünüz gibi bayramdaki hareketliliğe bağlı olarak bir artış söz konusu. Biz bunu beraber aşarız veya aşamayız, lütfen aşı olmayan kim varsa randevusunu alsın aşısını olsun. Eğer kendisini sevmiyorsa bizi sevsin, çocuklarını sevsin, komşularını sevsin. Toplumun geleceği için hep beraber aşı olmadaki hassasiyeti gösterelim. Bu sorundan ancak böyle kurtulacağız. Sayıların artması endişe verici tekrar başa dönüp kapatma başta olmak üzere ağır tedbirlerle karşı karşıya kalmamak bizim elimizde” dedi.

“Doğalgaz Çanakkale’mizin neresine kadar gidebiliyorsa oraya kadar gitsin istiyoruz”

Çanakkale’nin her bir köşesine doğalgazın gitmesini istediklerini belirten Turan; “Gümüşçay’ımızda birbirinden güzel ve özel açılışlar gerçekleştireceğiz. Gümüşçay’ın kaderi olarak nitelendirdiğimiz Doğalgaz ana başlığı ile bir aradayız. 2018’de lisansını aldık, 2019 da yatırıma başladık. 2020’de doğalgaz arzına başladık. Artık Gümüşçay’ımızın hanımefendileri daha az yorulacak, havası daha temiz olacak, doğalgazımızın Gümüşçay’ımızda olması evlerimizi yazlıklarımızı daha kıymetli yapacak, Yazlık olarak kullandığınız evleriniz kışlık konumda da kullanılabilecek. Bizler istiyoruz ki doğalgaz Çanakkale’mizin neresine kadar gidebiliyorsa oraya kadar gitsin, oraya kadar uzansın istiyoruz. Az önce gördük Denizatı sitesinde bulunanlar doğalgaz istiyoruz dediler. Biz doğalgazı bir nimet olarak görüyoruz. Denizatı sitesi bölgenin en kıymetli sitesi 5 bin nüfusu bulan bir sitemiz belki 2022’de zor ama 2023’de inşallah Denizatı sitesinde de doğalgazla buluşturacağız. Sadece 2020 yılında 182 kilometre yol yaptık. Bir yıl içerisinde Çanakkale’nin 182 kilometre yolu oldu bunlar dehşet rakamlar. Önceden 5-10 kilometre yapılınca tören yapılırdı.” ifadelerini kullandı.

“Bunlarla gurur duymayacak mıyız?”

Türkiye’nin, Dünyada en çok büyüyen ikinci ekonomi olduğunu ve bununla gurur duyduklarını kaydeden Turan; “Yenice’de Türkiye’nin, Çin’den sonra en çok büyüyen ikinci ülke olduğunu söylemiştim. Bugün muhalif bir basın kuruluşunda tırnak içerisinde tiye alınan bir konu olmuş. Bir daha söylüyorum. OECD rakamlarına göre bize göre değil. Dünyada en çok büyüyen 2 ülkeden birisi Çin birisi Türkiye. Bunu ben söylemiyorum. Bunu inanmadıkları TÜİK söylemiyor. Bunlarla gurur duymayacak mıyız? Bunları söylemeyecek miyiz? Büyüyen çok işimiz, gurur duyacağımız çok işimiz var onlarla gurur duymayalım mı? Pandemiden kaynaklı tabi ki sıkıntılarımız oldu. Esnafımız kepenk kapattı, esnafımız sıkıntı yaşadı. Hepsinin farkındayız. Destek olmaya çalışacağız daha çok olacağız” şeklinde konuştu.

“Ülkede çok parti olacak, çok farklı görüşler olacak”

Muhalefet ile hainlik arasında ince bir çizgi olduğuna dikkat çeken Turan; “Ülkede tek parti olsa kıymeti olmaz. Çok parti olacak, çok farklı görüşler olacak. Muhalefet olacak hepsi baş tacı hepsi kıymetli. Bizi eleştirebilirsiniz, şu yatırımı doğalgazı Gümüşçay’a yapmada önce Karabiga’ya yap diyebilirsiniz. Biga’ya şunu yapmada bunu yap diyebilirsiniz. Muhalefet baş göz üstüne ama PKK’yı PYD’yi eleştirdiğinizde siz iktidar yanlısı olmazsınız. Ayasofya açıldığında, doğalgaz bulunduğunda sevinirseniz iktidar yanlısı olmazsınız, Türkiye yanlısı olursunuz. O yüzden istiyoruz ki muhalefetin de iktidarında bir araya geldiği, aynı bayrak için aynı devlet için aynı millet için zaman zaman ortak iş ürettiği, ortak dil ürettiği bir atmosfer olması lazım” dedi.

Turan’dan CHP’li Özcan’a sert tepki

“Bu ahlaka aykırıdır”

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göçmenlerin su faturalarına ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağına ilişkin açıklamalarına da değinen Turan, temel ihtiyaçların ceza konusu olamayacağını ifade ederek; “Bir belediye başkanı bizim burada 10 tane açılış planlarken bir başka ilin belediye başkanı da göçmenlere suyu 10 katına satacağım diye açıklama yaptı. Değerli arkadaşlar, insanlığın temel ihtiyaçları cezalandırma konusu olamaz. Bu ahlaka aykırıdır. Biz Çanakkale Savaşı'nda, hatıralardan biliriz ki; savaşırken düşmana ara verip su ikram eden bir milletiz. Savaşa ara verip ekmeği olmayan düşmana ekmek veren, karşılığında su alan bir milletiz. Göçmene, garibana 10 kat su satacağım diyecek kadar aciz olan bir millet olmadık, olmayacağız” diye konuştu.

“Mutlaka bunun bedeli olur”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın evinde kaçak bir mülteci çalıştırdığını da öğrendiklerini belirten Turan; “Kamu hizmeti etnik kökene göre yapılamaz. Kamu hizmetini etnik kökene göre yaparsanız, bu insanlığa da aykırıdır, Müslümanlığa da aykırıdır. Anayasaya aykırıdır. Mutlaka bunun bedeli olur. Kaldı ki o açıklamayı yapan Belediye Başkanı bir yıldan beri evinde kaçak bir mülteciyi çalıştırdığını öğrenmiş olduk. Bu ne samimiyetsizlik. Bu nasıl sosyal demokrasi anlayışı. Baştan aşağı yalan, yanlış samimiyetsiz bir yaklaşım. Ama bunların hepsi milletin gözü önünde oluyor. Hepsinin de karşılığı olacak diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Doğalgaz ateşi yandı

Gerçekleşen konuşmaların ardından Turan, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte kurdele keserek beldede yapılan birçok yatırımın açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra Turan ve beraberindeki protokol üyeleri, Gümüşçay beldesinin doğalgaz hizmete alma işlemini gerçekleştirip meşaleyi yaktı.

Enishan Keskin

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar