SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Gökhan; “Bunun siyaseti olmaz” (02.07.2021)

Çanakkale Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, vatandaşlara aşı olmaları için çağrı yaptı. Başkan Gökhan; “İl sınırı içindeki tüm hemşerilerime aşı olmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Lütfen hurafelere inanmayın” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 02.07.2021 12:09
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Çanakkale Belediyesi’nin Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan, tüm Çanakkalelileri aşı olmaya davet ederek, “Covid bir dert. Bunun siyaseti olmaz. Çanakkale Belediye Başkanı olarak şunu söyleyeyim, il sınırı içindeki tüm hemşerilerime aşı olmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Lütfen hurafelere inanmayın. Yok aşı şöyle yapıyormuş, yok aşı kısır bırakıyormuş gibi konuşuluyor. Değerli hemşehrilerim böyle bir şey yok. Meclis üyelerimizin arasında neredeyse aşı olmayan yok. Ben Sinovac oldum. Şimdi 3. doz aşıyı da olmam gerektiğini söylediler. İnşallah bu kapsamda BionTech aşımızı da olacağız. Yeniden kapanmak istemiyorsak, yeniden esnafımız zorda kalsın istemiyorsak, yeniden çocuklarımız okula gidememe durumuyla karşılaşmasın istiyorsak, yeniden kordondan mahrum kalmak istemiyorsak, yeniden pazarlarda alışverişten uzak kalmak istemiyorsak lütfen aşılanalım. Devlet ücret almıyor. Bunun herhangi bir ücreti yok. Hastaneler hemen randevuyu veriyor. Lütfen aşımızı olalım. Yaş sınırı 18’e indi. Tüm gençlerimiz, yaşlılarımız olsunlar. Çünkü bu bir seferberlik. Bu bir savaş. Covid’le savaşıyoruz. Bu konuda ben savaşı istemiyorum, sevmiyorum diye bir şey yok. Aşıyı olacağız, olmak zorundayız” dedi.

“Sularını ve mama kaplarını ihmal etmeyelim”

Konuşmasında sokak hayvanlarının bunaltıcı sıcaklardaki ihtiyaçlarına da değinen Başkan Gökhan, “Sıcaklar bastırdı, yaz geldi. Kış aylarında olduğu gibi sıcak havalarda da hayvanlarımızı unutmayacağız. Sularını ve mama kaplarını ihmal etmeyelim. Özellikle su konusunu vurguluyorum. Hepimizin dükkanlarımızın, evlerimizin önünde küçük bir su kabı bulundurmayı unutmazsak sevinirim. Sokak hayvanları derken sadece kedi, köpeği kastetmiyoruz tabi. Bunun kuşu da var, karıncası da var. Hayvanların bu ihtiyacını unutmayalım. Onun için tüm hemşerilerimizin evlerinin dükkanlarının bir tarafına bu kapları koymalarını rica ediyoruz. Biz de belediye olarak da olabildiğince yere sulaklar yapmamızda faydalar var diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Bazı kurumlarımızı ellememek lazım”

Açıklamasının bir bölümünde özelleştirilen milli kurumlara da ayrı bir parantez açan Başkan Gökhan, “Bazı kurumlarımızı ellememek lazım. Milli kurumlar çok önemli. Bunların zamanında kurulurken bir gerekçesi vardı. Bu Makine Kimya için de geçerli. Makine Kimya, bizim savaş silahlarımızın üretildiği yer. Yani bunu özelleştirsek ne olur dememek lazım. Niye kamudan çıkarıyorsun? Niye moral, motivasyonu bozuyorsun? Bizim tanklar ne oldu? Bir de adam bırakmış gitmiş. Devretmiş, 300 milyon tokatlamış gitmiş. Cumhuriyet değerlerimizi ne olur siyaset uğruna malzeme yapmasak iyi olur. Bak ne güzel SİHA’larımız var, üretiyoruz, teknolojik gelişmeler yapıyoruz, özel sektör bu konuda önemli atılımlar yapıyor, destek olalım. Ama elimizdeki kurumları koruyalım. Çünkü o bir özel sektör. Adı üstünde özel sektör. Özel sektöre suç bulamayız. Adamın işi kötü olur, şöyle olur, böyle olur. Ama devlet kurumu, devlet kurumudur. Çıkarımız, vergimizi 1 verirken 5 veririz, devlet kurumlarını yaşatırız. Ben devletçi bir adamım. İdeolojik olarak eleştirebilirsiniz ama bunun sonuçları önemli diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Funda Figen

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar