SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Genel Kurula katıldılar (29.05.2021)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 76. ve 77.Genel Kurulu 28 Mayıs 2021 Cuma saat:14:30’da video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
Haber Giriş Tarihi: 29.05.2021 13:52
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen genel kurula, Türkiye'nin 81 il 160 ilçesindeki Oda ve Borsalarının Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Delegeleri ve Genel Sekreterleri katılım sağladı.  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu'na Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Abdullah Deniz, TOBB Genel Kurul Delegesi Ahmet Uzun ve Genel Sekreter Sevcan Elver katılım sağladı. TOBB Genel Kurulu Başkanlığını Erdal Bahçıvan tarafından gerçekleştirildi. TOBB Film gösterimi ile başlayan, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporlarının Genel Kurula sunulması, müzakeresi ve onaylanması ile devam etti.  İlgili gündem maddelerinin ardından Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın Yayın Komisyonu tarafından katılımcılara komisyon sunuşları gerçekleştirildi.

Deniz; “TOBB Genel kurulumuz camiamız adına hayırlı olsun”

ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz, “Bu sene farklı bir Genel Kurul yaşıyoruz. Geçen yıl Koronavirüs salgını dolayısıyla gerçekleştiremediğimiz Genel Kurulumuzu bu yıl da 81 İl ve 160 İlçe bir arada video konferans yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. Camiamız her zaman hem Ülkemizde, hem de dünyada örnek bir birliktelik göstermektedir. İnanıyoruz ki, pandemi sürecini camiamıza yakışan olgunlukta geçirerek, bir sonraki Genel Kurullarımızı her zaman ki gibi geniş katılımla ve büyük bir coşkuyla gerçekleştireceğiz. Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi olarak mensubu olmakla gurur duyduğumuz Birliğimizin 76. ve 77.Genel Kurullarının büyük camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türk Ekonomisi için birliğimizin yaptığı hizmetler her türlü takdirin üzerindedir. Değerli Başkanımız, Pandemi sürecinde yoğun mesai harcayarak yerelde yaşanan ekonomik sıkıntıları ve iş dünyasının sesini ilgili Bakanlarımıza ilettiler. Sorunlarımızın çözümü noktasında her zaman yanımızda oldular. Dile getirdiğimiz pek çok öneri ve talebimizi hayata geçiren Değerli Birlik Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve saygıdeğer yönetim kuruluna şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul sonrası yaptığı paylaşımda, “81 il ve ilçelerden katılan tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Yapılması gereken çok iş var! Oda ve Borsalarımızla birlikte üyelerimizin sıkıntılarını takip etmeye, dile getirmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar