SON DAKİKA
Hava Durumu

Fuarda Çanakkale rüzgarı

Her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu haline gelen İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ve Kongresi’nin açılışı gerçekleştirildi. Çok sayıda ziyaretçinin akın ettiği fuarda Çanakkale tanıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2022 14:20
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2022 14:20
https://www.kaleninsesi.com
Fuarda Çanakkale rüzgarı

Çanakkale standında Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yrd. Armağan Aydeğer, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRSAB Genel Başkan Baş Danışmanı Ahmet Çelik, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, ÇTB Meclis Başkanı Birol Çetin, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Nilgün Cura Gökser, Başkan yardımcısı Serhat Koçarslan, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu ile dernek, sivil toplum kuruluşlarının, yanı sıra resmi üst düzey idareciler gelen konuklara ev sahipliği yapıyor. Tüm zenginlikleri ile tanıtımı yapılan Çanakkale, fuarın açılışında büyük ilgi gördü.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Valiliğimiz koordinasyonuyla her yıl tüm kurumlarımız, ilçelerimiz ile beraber birlik ve beraberlik içerisinde İlimizi en güzel biçimde tanıtma gayreti ile Travel Turkey Fuarı’nda yer almaktayız. Turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Travel Turkey’de Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte İlimizin önemli yöresel ürünleri ile fuara destek sağladık. Bizlerin amacı, İlimizin turizmde de hak ettiği değeri alması. Bu nedenle Çanakkale’deki kurum ve kuruluşlar olarak turizm fuarlarına Valiliğimiz çatısı altında katılarak İlimizi temsil ediyor ve en güzel şekilde tanıtmaya gayret ediyoruz.” dedi. Başkan Deniz, üç gün sürecek fuarın başarılı geçmesini temenni ederek, başta Çanakkale Valisi İlhami Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Çanakkale standımıza bekliyoruz”

ÇTB Meclis Başkanı Birol Çetin ise; “Türkiye'nin yanı sıra değişik ülkelerin ve bölgelerin de turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen Travel Turkey’de Çanakkale standımızda Çanakkale’ye ait tarihi, kültürel ve doğal güzellikler ile yöresel el sanatlarımız görsel ve yazılı materyallerle tanıtılıyor, standa gelen misafirlerimize yöresel yiyecek ve içeceklerimizden oluşan ikramlar sunuluyor. Çanakkale’miz deniziyle, doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle dünyanın incisi. Bizler de Çanakkale’mizi tüm değerleri ile tanıtmak için tüm paydaşlar olarak fuardayız. Tüm ziyaretçileri Çanakkale standımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.