SON DAKİKA
Hava Durumu

Engin; “Güzellik üreterek mutlu ediyoruz”

Çanakkale Berberler ve kuaförler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Engin 2022 yılına ilişkin kaleminsesi gazetesine özel açıklamalarda bulundu 3. dönem tekrar Başkan seçildiği için mutlu olduğunu belirten Engin 2022 Esnaf Odaları için seçim yılı oldu 26 Ocak 2022 bizim odamızın da seçimi oldu 2 aday olarak seçime girdik 96 oy farkla üyeler tekrar beni seçti 3. kez seçiliyorum bir kez daha herkese teşekkür ediyorum dedi.

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2023 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 22.01.2023 10:14
https://www.kaleninsesi.com
Engin; “Güzellik üreterek mutlu ediyoruz”

Engin; “Çözüm üretmeliyiz”

Başkan Engin pandeminin etkisinin sürdüğünü düşündüğü 2022 yılı için; “Maalesef herkesin her şeyi bildiği zamanı yaşıyoruz ben bir kere daha tekrar etmek istiyorum Bilgin yoksa fikrinde olmasın hangi alanda çözüm üreteceksek o alanın temsilcilerine sormalıyız bilgisi olan fikrini söylesin pandemi süresince zor günler geçiren dünya ve Türkiye yavaş yavaş pandeminin etkilerini atmaya başladı diyebiliriz enerji krizi nedeniyle enerji fiyatlarının artması elektrik faturalarının dükkan kira ücretlerini geçtiği bir dönemi yaşıyoruz Bunlar gerçek herkes biliyor mesele bu ve bunun gibi sorunları çözmek için çözüm mercii kime ne sormuştur ben en büyük sıkıntının bu olduğunu düşünüyorum."diyerek sorunları dile getirdi.

“Sen değişirsen dünya değişir”

Keyif alınan bir meslek grupları olduklarını belirten Başkan Engin; “Bunu herkes biliyor uygulamayla ilgili sıkıntılarımız var Biz üzerimize düşeni yapıyoruz biz zanaatkarız duygusalız yaptığımız ortaya koyduğumuz her ne varsa vicdanlara uygunluğuna bakarız işi kitabına uyduranlarla Aramızdaki fark bu Biz ortaya çıkardığımız mesleki sonuçtan mutlu olunan bir iş yapıyoruz bu çok güzel bir sonuç Herkes sevdiği işi yapmalı başarının sırrı burası kamuoyunda yanlış olan alışkanlıklarımız bu çağda artık geride kalmış olmalı.” diye konuştu.

“Güzel projelere imza attık”

Yaptıkları projelerden söz eden Engin; “Yapmamız gerekenleri yaptık ve bunları bir özellik olarak söylemedik çok uzun süredir ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz herkese ücretsiz saç kesimi kartları verdik odamız Kızılay işbirliği ile kapalı cezaevinde Kuaför Kursu açılmasına destek olduk Ben buradan bir defa daha Kızılay yetkililerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Birlik ve Millet duygumuzu kaybetmeyelim”

Başkan Engin gündeme dair açıklamasında; “Biz bir spor kulübümüzün başka ülke takımını yendiği zaman hep beraber sokaklara çıkan sevinen mutlu olan bir ülkenin insanlarıyız ülkemizde yapılan ve ülkemiz için son derece önemli olan Savunma Sanayi projeleri ile gurur duymamız gerekiyor ben bu duygularla yeni yılda temsil ettiğim oda üyelerime yakınlarıma dostlarıma arkadaşlarıma herkese sağlık ve mutluluk diliyorum” diye konuştu.

“Görevimize layık olacağız”

3. dönemde başkanlığa devam eden Ayhan Engin yaptığım görev nedeniyle beni oda Başkanı olarak değil de ağabey olarak görenlerin sayısının daha çok olduğunu bundan da son derece mutlu olduğunu söyledi. Engin; “ Üyelerimiz için Başkan olmaktan çok abi olmayı tercih ediyorum dedi. Geride bıraktığımız başkanlık geçmişimizde Bütün üyelerimizi her alanda en iyi şekilde Her platformda en üst seviyede temsil ediyor olmaktan dolayı tekrar seçildiğimi düşünüyorum onlara layık olmaya devam edeceğim.” dedi.

“Mesleki Yeterlilik Belgesi”

Mesleki yeterlilik belgesinin önemine değinen Başka Engin; “Berberlik kuaförlük güzellik uzmanlığı mesleği hiçbir şey olamazsan berber Kuaför olunacak bir meslek değildir son derece prestijli son derece Saygın bir meslektir kutsal bir meslektir herkesin yapacağı bir iş değildir ustalık belgesi almak için 5 yıl bu mesleği yapmak gerekir iş yeri açmak için ustalık belgesi çırak çalıştırmak için usta öğreticilik belgesi şartı vardır 1 Ocak 2023'te başlayan çalışanlar içinde mesleki yeterlilik belgesi sahibi olmak gerekir.” dedi.

Funda Figen

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.