SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğan; “Biga’nın demiryolu ağına kavuşmasını istiyoruz”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda gönüllerin şehri Biga için önemli konulara dikkat çekti. Başkan Doğan; “Birinci önceliğimiz; Biga’nın demiryolu ağına kavuşmasıdır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2022 09:59
Haber Güncellenme Tarihi: 03.10.2022 09:59
https://www.kaleninsesi.com
Doğan; “Biga’nın demiryolu ağına kavuşmasını istiyoruz”

Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açılışında yaptığı konuşmada, Biga’nın önemi dikkat çeken Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, ilçe için hayata geçirilmesi gereken bazı projeleri de gündeme getirdi. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün hizmete girmesiyle birlikte Biga Organize Sanayi Bölgesi’nde de mevcut yerlerin dolduğunu belirten Başkan Doğan; “Hizmete açılması ile birlikte Çanakkale ve ilçelerine önemli katkılar yapan Çanakkale Köprüsüne dikkat çeken Şadan Doğan; “1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşası ile birlikte, bölgemiz ulaşılabilir olma özelliğini çok üst düzeye çıkardı. Kısa sürede organize sanayi bölgelerinde yaşanan yoğunluğa hepimiz şahit olduk. Biga Organize Sanayi Bölgesi’nde de mevcut yerlerimiz doldu. Genişleme sahası ile ilgili başvurularımız sonuçlandı ve onaylarımızı aldık. 26 yeni fabrikanın Biga OSB’de kurulabilmesi için çok yakında çalışmalara başlayacağız” dedi.

“Biga’mızın vizyonunu çizmek, bizler için bir görevdir”

“Bizler, arkadaşlarımızla birlikte, iki dönemdir Biga’nın iş dünyasını ilgilendiren bu görevi yapıyoruz. Biga’mızın vizyonunu çizmek, bizler için de bir görevdir” diyen Başkan Doğan; “Biga’nın beklentilerini gündemde tutmak, Biga’nın ihtiyacı olan gelecek vizyonunu doğru bir şekilde ortaya koymak, kamuoyu oluşturmak da görevimizin bize yüklediği sorumluluklardandır. Bu yüzden her toplantıda söylediğim gibi yine söyleyeceğim. Tekrar tekrar hatırlatacağım” şeklinde konuştu.

“Biga bir an önce demiryolu ağına kavuşmalıdır”

Biga’nın bir an önce demiryolu ağına kavuşması gerektiğini dile getiren Başkan Şadan Doğan; “Biga’nın bir an önce demiryolu ağına kavuşması birinci önceliklerimiz arasında olmalıdır. Biga’da üretilen ürünlerin, büyük pazarlara en hızlı şekilde ve en düşük maliyetlerle ulaşması gerekiyor. Üretim olmazsa, ürettiklerimizi büyük pazarlara ulaştıramazsak, ülkemizin gelişimine katkıda bulunamayız. Biga’nın büyük pazarlara ulaşmasının en az maliyetli yolu da demiryoludur. Dünden bugüne demiryolu konusunda ciddi adımlar atıldı. Milletvekillerimizle, yerel yöneticilerimizle, bürokratlarla sık sık bu konuyu konuşuyoruz. Biga’mızın hem üretim hem de tüketim anlamında 3 milyon tonun üzerinde demiryolu taşıma kapasitesi var. İnşallah 1915 Çanakkale Köprüsü gibi demiryolu da hayata geçecektir” dedi.

“Biga Üniversitesi’nin artık kurulmasını istiyoruz”

“Biga, bir üniversite kentidir” diyen Başkan Doğan; “Biga, bir öğrenci kenti olmak için isteklidir. Ağaköy Yerleşkemizde tüm fakülteler ve meslek yüksekokulları bu yıl tüm kontenjanlarını doldurdu. Biga’nın uzun yıllardır bir talebi var. Biga, artık günümüz koşullarına uygun, ilçemiz şartlarıyla ters düşmeyecek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilecek yeni fakülteleri içinde barındıran bir üniversite olmayı hak ediyor. Bizler, Biga Üniversitesi’nin artık kurulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Biga için var gücümüzle çalışıyoruz”

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Türkiye’mizin 2023 vizyonuna uygun olarak, yatırımların ve istihdamın artması, ticaretin gelişmesi, ihracat hacminin büyümesi; özet olarak ülkemizin kalkınması, vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda faaliyetlerini sürdürerek, gelişmiş ülke standartlarına ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu mücadelede bize güç veren AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan başta olmak üzere Çanakkale Milletvekillerimizin tümüne, Biga’mız ve bölgemiz için yapmış oldukları gayretli çalışmalardan dolayı şahsım ve iş dünyamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. İş dünyamızın lideri konumunda önemli birçok görevi birlikte başarıyla sürdüren TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na huzurlarınızda şükranlarımızı sunuyorum. Sayın Kaymakamımızın şahsında Biga’daki tüm kamu birimlerine, Belediye Başkanımızın şahsında Biga Belediyesine, Biga Ticaret Borsamıza, Biga Ziraat Odamıza, üniversitemize ve diğer tüm odalarımıza, derneklerimize ve paydaşlarımıza, üyelerimize ve değerli halkımıza değerli katkıları ve işbirliklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.