SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Damla gönüllülük hareketi devam ediyor (19.06.2022)

Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinden biri olan Damla Projesi kapsamında Türkiyenin dört bir yanından Çanakkale ilimize gelen gönüllü gençleri Vakfımızda derneğimizde Şehit ve Gazi Ailelerimizle yönetim kurulu üyeleriyle misafir edildi.
Haber Giriş Tarihi: 19.06.2022 14:48
Haber Güncellenme Tarihi: 19.06.2022 14:50
kaleninsesi.com

 Gönüllülük esaslı ve insan odaklı olan Damla Gönüllülük Hareketi kapsamında, 40 farklı ilden ilimize gelen 43 gönüllü genç Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Bahçesinde bir araya gelindi. Kısa bir süre önce Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İyilik En Kıymetli Ödül töreninde Türkiye’nin en iyi proje ödülünü de alarak Çanakkale Şehit ve Gaziler Derneğine Gençlik ve Spor Bakanlığı Projeleri kapsamında Çanakkale İline gelen gençleri misafir etmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, gönüllülüğün anlamını öğretmeyi ve gençler arasında gönüllülük faaliyetlerini artırmayı amaçlayan proje kapsamında Çanakkale İlimize gelen öğrenciler; 10 gün boyunca bir çok etkinlik ve organizasyonda bulundular. Ziyarette Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilisi proje hakkında bilgilendirme yaparak “Gençlerimiz Damla Gönüllülük Hareketi kapsamında okullarda, mahallelerde etkinliklere katılıyorlar. Çanakkale ilimizde’ öğrencilerimizden oluşan gönüllümüz var ” dedi.
Başkan Gülşen Uz ise yaptığı konuşmada; “Gönüllülük deyince sadece zor anlar,  afetler akla gelmemeli. İçinde olduğunuz Damla Gönüllülük Hareketinin faaliyetlerinde olduğu gibi iyi günümüzün de kıymetini bilen önemli çalışmalar mutlaka olmalı. Maddi imkânınızı veya makamınızın imkânlarını zor durumda olan, destek sağlanması gereken kişilere veya kurumlara sağladığınızda yaşadığınız mutluluk hiçbir zaman bitmiyor. Sizler de içinde bulunduğunuz bu program ile okullarda, engelsiz yaşam merkezlerinde, sevgi ve çocuk evlerinde dezavantajlı tüm kişilere dokunmuş olacaksınız ve hayat motivasyonunuzun arttığını göreceksiniz” dedi. Başkan Gülşen Uz, Damla Gönüllülük Hareketi projesini hayata geçiren Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Muharrem Mehmet Kasapoğlu’na ve İlimizi ziyaret eden gönüllü gençlere teşekkür ediyorum. Gönüllü gençlerimizin Şehitler Diyarı Çanakkale’mize gelip buradaki manevi havayı solumalarının kıymetli olduğunu ifade ederek, Gençlerimizin gözlerindeki ışıltı çok kıymetli yüreklerindeki vatan sevgisi bayrak aşkı ayrı bir kıymet, Devletine Milletine Vatanına Bayrağına bağlı genç nesilleri görmek ve onları Vakfımızda Derneğimizde misafir etmek beni fazlasıyla mutlu etti.’ dedi.Daha sonra gençlerle sohbet eden Başkan Gülşen Uz, gönüllülük hareketine katılan gençlerin gerçekleştirdikleri faaliyetlerin onlara kattığı faydaları ve duygu ve düşüncelerini dinledi. Şehit ve Gazi Aileleriyle ilgilide sohbet ettikten sonra Çanakkale’mizin Şehitlerinin isimlerinin olduğu Kahramanlar Tablosunu ve hediyelerini misafirlere takdim ettikten sonra misafirleri uğurladı.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar