SON DAKİKA
Hava Durumu

ÇTB MECLİSİ, 2022 YILINDA SON KEZ TOPLANDI

Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi’nin 2022 yılı son Meclis Toplantısı, Borsa Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2022 17:38
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2022 17:38
https://www.kaleninsesi.com
ÇTB MECLİSİ, 2022 YILINDA SON KEZ TOPLANDI

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Birol Çetin başkanlığındaki toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkan Vekili Halil Zahit Mert, Meclis Kâtip Üyesi Recep Bulut, Meclis Üyeleri Aslı Akgül, Sinan Erdoğan, Ergin Kara, Ali Atak, Ruhi Badem, İsmail Pehlivan, Şevket Yalçıntekin, Sinan Yücel, Nazmi Tok, Anıl Kahrıman, Mehmet Tosun, Mehmet Özkurnaz, Genel Sekreter Sevcan Elver katıldı. Toplantıda 2022’in genel değerlendirmesi, güncel gelişmelerin sektörlere etkileri ve iş dünyasının 2023 yılından beklentileri ele alındı.

2022 yılı gerçekleşen bütçesi ve 2023 yılı tahmini bütçesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantının açılışında konuşan Meclis Başkanı Birol Çetin, 2022 yılında Çanakkale Ticaret Borsası'nı büyütecek, şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalara hep birlikte imza attıklarını ifade etti. Başkan Birol Çetin, "Özverili çalışmalarımızın bir sonucu olarak bu yıl sonunda geçen yıla oranla tescil işlem hacmimizi yüzde 100 oranında artırarak, 5 milyar liranın üzerinde bir işlem hacmi beklediğimizi ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Meclis Başkanı Çetin konuşmasının sonunda; “Yıl boyunca büyük fedakârlık göstererek çalışmalarını sürdüren yönetim kurulumuza, meclis üyelerimize, komite üyelerimize ve personelimize çok teşekkür ediyorum. 2023 yılının Çanakkale iş dünyamız için yeni fırsatlar sunmasını, şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”dedi.

Yılın son meclis toplantısında konuşmaların ardından Çanakkale Ticaret Borsası'nın 2022 yılı gerçekleşen bütçesi ve 2023 yılı tahmini bütçesi ve ekleri ile iş planı meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Yapılan oylama sonucunda 2023 yılı bütçesi ve ekleri oy birliği ile kabul edildi.

Oylamanın ardından söz alan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz; "Bütçenin hazırlanmasında emeği geçen Borsamız personeli başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Ergin Kara’ya ve Yönetim Kurulu Üyelerimize sizlerin huzurunuzda teşekkürlerimi sunmayı bir borç biliyor, 2023 yılı bütçemizin, borsamız ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Abdullah Deniz 2022 yılının pek çok açıdan zorlu bir yıl olduğunu söyleyerek, iş dünyası adına yeni yılda büyük beklentileri olduğunun altını çizdi. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır projeleri hep birlikte İlimize ve Ülkemize kazandırma gayretinde olacaklarını ifade ederek, yeni yılın Üyeler, Borsa, Çanakkale ve Türkiye adına sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olması temennisinde bulundu. ÇTB 2022 Yılı Son Meclis Toplantısı Meclis Üyeleri tarafından pasta kesilmesinin ardından 2023 yılı için iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.