SON DAKİKA
Hava Durumu

ÇTB’DE İLK MECLİS TOPLANTISI “HEP BİRLİKTE GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATACAĞIZ”

Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi, yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan ÇTB Başkanı Abdullah Deniz; “Hep birlikte güzel hizmetlere imza atacağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2022 15:27
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2022 15:27
https://www.kaleninsesi.com
ÇTB’DE İLK MECLİS TOPLANTISI  “HEP BİRLİKTE GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATACAĞIZ”

Çanakkale Ticaret Borsası Yeni Meclisi ilk toplantısını Meclis Başkanı Birol Çetin başkanlığında Meclis Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirdi. 6 Kasım’da düzenlenen ÇTB Organ Seçimlerinin ardından oluşan yeni meclisin ilk toplantısında meclis üyelerine hitaben konuşan Meclis Başkanı Birol Çetin; “Demokratik ve örnek gösterilecek bir seçim sürecini tamamladık, yorucu ve yoğun geçen bir süreç oldu. Yapılan seçimler sonrasında meclisimizde, meslek komitelerimizde yer almaya hak kazanan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Geçmiş dönemde Borsamıza hizmet veren bu dönem aramızda olmayan meclis ve meslek komitesi üyelerimize de Borsamıza sağladıkları tüm katkı ve emeklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yeni dönemimizin, Üyelerimiz, İlimiz ve Ülke ekonomimiz için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde yeni dönemde de önemli projelere hep birlikte imza atacaklarına yürekten inandığını kaydeden Meclis Başkanı Çetin; “Burada tüm meclis üyelerimize ve meslek komitelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Onların fikir ve düşünceleri bu noktada bizler yol gösterici olacak” diyerek sözlerine son verdi.

“Hep birlikte güzel hizmetlere imza atacağız”

ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz ise Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada; Meclis üyelerini tebrik ederek, yeni dönemin başlangıcı olan ilk toplantının tüm üyelere hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Çanakkale Ticaret Borsası’na ve Çanakkale’ye yakışır bir seçim süreci geçirdiklerini belirten Başkan Deniz; “Şimdi artık bu süreci hızlı bir şekilde geride bırakarak üyelerimiz için çalışma vakti. Ben, hep birlikte güzel çalışmalara projelere imza atacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

Başkanlarının açılış konuşmalarının ardından Hesapları İnceleme Komisyonu, Hakem ve Bilirkişi, Yüksek İstişare Kurulu, Akreditasyon İzleme Komitesi Üyeleri’nin seçimi gerçekleştirildi.

Yeni meclis üyelerine yönelik oryantasyon

Toplantıda ÇTB Genel Sekreter Sevcan Elver tarafından yeni seçilen meclis üyelerine yönelik Borsa mevzuatı, Ticaret Borsasının tanımı, görevleri, faaliyetleri, misyon, vizyonu, toplantı kaideleri, Borsa Organları ve görevleri, ÇTB Kuruluşu, Üyeleri, Üye Dağılımları, Borsanın Hizmet Birimleri ve Personeli, TOBB Akreditasyon sistemi, İştirakler, 2018-2022 Stratejik Planı doğrultusunda oluşan Stratejik Hedeflere ilişkin konularda oryantasyon gerçekleştirildi. Yapılan brifingin sonrasında Üst Yönetim Oryantasyon planına göre bilgilendirmeler yapılarak, yeni Meclis Üyelerine Yönetici El Kitabı dağıtıldı. Oryantasyonun ardından toplantı gündemde yer alan diğer konuların görüşülerek karara bağlanması, dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.