SON DAKİKA
Hava Durumu

Çanakkaleli yüzücülerden önemli başarı

İçdaş Spor Kulübü’nün yüzücüleri 1. vize müsabakalarını başarıyla tamamladı.

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2023 09:15
Haber Güncellenme Tarihi: 20.01.2023 09:15
https://www.kaleninsesi.com
Çanakkaleli yüzücülerden önemli başarı

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 2022-2023 Sezonu Faaliyet Programında yer alan 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi İl İçi 1. Vize ve 13+ Yaş Baraj Geçme Müsabakaları Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi. Müsabakalara, İÇDAŞ Spor Kulübü’nden 9, Elit Spor Kulübü’nden 9, Çanakkale Işık Gençlik Spor Kulübü’nden 10 ve Çanakkale Belediye Spor Kulübü’nden 19 sporcu toplamda 47 sporcu katılım gösterdi. İÇDAŞ Spor Kulübü’nün 5 sporcusu 11-12 Yaş İl İçi 1. Vize Müsabakasında B1,B2,A1,A2,A3,A4 barajlarından en az 3 baraj geçerek 6-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Bursa İlinde düzenlenecek olan Grup Müsabakalarına katılım hakkı kazandı. Aynı gün gerçekleştirilen 13+ Yaş Baraj Geçme Müsabakalarında ise yine İçdaş Spor Kulübü’nün 1 sporcusu TYF’nin belirlemiş olduğu barajları geçerek 20-22 Temmuz 2023 tarihlerinde Giresun İlinde düzenlenecek olan Türkiye Arena Uzun Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonasına katılım hakkı kazandı. İçdaş Spor Kulübü yetkilileri; “Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve sporcularımızın ailelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” dediler.

11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi İl İçi 1. Vize ve 13+ Yaş Baraj Geçme Müsabakalarına katılan ve baraj geçen sporculardan Gül Ece Suçsuz (11 Yaş) Bursa’da gerçekleştirilecek olan grup müsabakalarına katılım hakkı kazanırken, 50m kurbağalama 48.74’lük derecesiyle (B2) barajını geçerek il 1.’si, 100m kurbağalama 01:48.09’luk derecesiyle (B1) barajını geçerek il 1.’si, 50m serbest 36.25’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 1.’si, 100m sırtüstü 01:30.12’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 1.’si, 100m serbest 01:16.18’lik derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 1.’si, 50m sırtüstü 40.41’lik derecesiyle (A1) barajını geçerek il 1.’si, 50m kelebek 37.70’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek il 1.’si, 400m serbest 05:47.83’lük derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 1.’si, 200m sırtüstü 03:02.69’luk derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 1.’si oldu.

Bursa’da gerçekleştirilecek olan grup müsabakalarına katılım hakkı kazanan Ömer Düzgören (11 Yaş) ise; 200m karışık 03:24.83’lük derecesiyle (B1) barajı geçerek İl 1.’si, 50m serbest 36.92’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 1.’si, 100m serbest 01:21.31’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 1.’si, 50m sırtüstü 42.93’lük derecesiyle (B2) barajını geçerek il 1.’si, 50m kelebek 40.69’luk derecesiyle (B2) barajını geçerek il 1.’si, 400m serbest 06:19.12’lik derecesiyle (B1) barajını geçerek İl 1.’si oldu.

Bursa’da gerçekleştirilecek olan grup müsabakalarına katılım hakkı kazanan Ecem Aydın (12 Yaş) da 200m karışık 03:09.30’luk derecesiyle (B2) barajı geçerek İl 1.’si, 50m kurbağalama 44.57’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek il 1.’si, 100m kurbağalama 01:38.08’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek il 1.’si, 50m serbest 32.14’lük derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 1.’si, 100m sırtüstü 01:25.80’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 2.’si, 100m serbest 01:12.38’lik derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 1.’si, 50m sırtüstü 37.76’lık derecesiyle (A1) barajını geçerek il 1.’si, 50m kelebek 37.22’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek il 1.’si, 400m serbest 5:33.28’lik derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 1.’si, 200m sırtüstü 03:03.60’lık derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 1.’si oldu.

Bursa’da gerçekleştirilecek olan grup müsabakalarına katılım hakkı kazanan Ceylin Saban (12 Yaş) ise 50m kurbağalama 44.89’luk derecesiyle (B1) barajını geçerek il 2.’si, 50m serbest 33.56’lık derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 2.’si, 100m sırtüstü 01:25.55’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 1.’si, 100m serbest 01:13.24’lük derecesiyle (A1) barajını geçerek İl 2.’si, 50m sırtüstü 40.31’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek il 3.’sü, 400m serbest 5:52.25’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 2.’si, 200m sırtüstü 03:03.72’lık derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 2.’si oldu.

Bursa’da gerçekleştirilecek olan grup müsabakalarına katılım hakkı kazanan Selin Beceren (12 Yaş) 200m karışık 03:14.93’lük derecesiyle (B1) barajı geçerek İl 2.’si, 50m serbest 35.93’lük derecesiyle (B1) barajını geçerek İl 3.’sü, 100m sırtüstü 01:26.38’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 3.’sü, 100m serbest 01:17.77’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 3.’sü, 50m sırtüstü 39.92’lik derecesiyle (B1) barajını geçerek il 2.’si, 50m kelebek 39.13’lük derecesiyle (B1) barajını geçerek il 2.’si, 400m serbest 5:56.95’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 3.’sü, 200m sırtüstü 03:04.05’lik derecesiyle (B2) barajını geçerek İl 3.’sü oldu.

Giresun’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Arena Uzun Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonasına katılım hakkı kazanan Ahmet Gökhan Gürler (13 Yaş) de 50m kelebek 30.18’lik derecesiyle 5.’si, 50m serbest 28.30’luk derecesiyle İl 7.’si, 200m karışık 02:48.92’lik derecesiyle İl 3.’sü, 50m kurbağalama 37.02’lik derecesiyle il 4.’sü, 200m serbest 02:25.46’lık derecesiyle İl 2.’si, 100m kurbağalama 01:22.21’lik derecesiyle İl 3.’sü, 200m kurbağalama 03:05.39’luk derecesiyle İl 2.’si, 100m serbest 01:03.31’lik derecesiyle İl 7.’si, 50m sırtüstü 33.69’luk derecesiyle 4.’sü oldu.

Zeynep Erol (13 Yaş) ise 200m karışık 02:55.21’lik derecesiyle İl 5.’si, 100m kelebek 01:18.94’lük derecesiyle il 3.’sü, 200m serbest 02:32.72’lik derecesiyle il 1.’si, 100m sırtüstü 01:21.35’lik derecesiyle İl 3.’sü, 100m serbest 01:08.39’luk derecesiyle İl 2.’si, 400m serbest 05:20.95’lik derecesiyle İl 2.’si, 200m sırtüstü 02:51.26’lık derecesiyle İl 3.’sü oldu.

Ada Tuna (13 Yaş) da 200m serbest 02:34.56’lık derecesiyle il 2.’si, 100m sırtüstü 01:23.23’lük derecesiyle İl 4.’sü, 100m serbest 01:09.90’lık derecesiyle İl 3.’sü, 400m serbest 05:24.48’lik derecesiyle İl 4.’sü, 200m sırtüstü 02:52.59’luk derecesiyle il 4.’sü oldu.

Güneşsu Şahbaz (14 Yaş) 50m sırtüstü 36.03’lük derecesiyle il 1.’si, 50m kelebek 35.25’lik derecesiyle il 7.’si, 50m serbest 30.93’lük derecesiyle İl 2.’si olurken, Ayça Berra Çintemir (14 Yaş) ise 50m kelebek 34.36’lık derecesiyle il 6.’sı, 200m karışık 02:54.77’lik derecesiyle İl 4.’sü, 50m kurbağalama 43.57’lik derecesiyle İl 2.’si, 50m serbest 31.57’lik derecesiyle İl 3.’sü oldu.

Funda Figen

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.