SON DAKİKA
Hava Durumu

Çanakkale Kent Konseyi yürütme kurulu İSTİFA ETTİ

Çanakkale Kent Konseyi yürütme kurulu İSTİFA ETTİ

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2022 21:49
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2022 09:53
https://www.kaleninsesi.com
Çanakkale Kent Konseyi yürütme kurulu İSTİFA ETTİ

10 Ekim 2021 tarihinde seçimli genel kurulda Çanakkale Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu olarak seçilmiş bulunmaktayız. Süreç içerisinde destekleriyle bizi göreve layik gören genel kurul temsilcilerine teşekkürü borç biliriz.
Günümüze kadar siyaset, din, ırk, dil ayrımı yapmadan birleştirici tutumla herkese dokunarak kentin sorunlarının  tespitini ve çözüm önerilerini ortak akıl ve bilimsel referanslar ışığında ele alarak çalışmalarımızı sürdürdük.
Bu kapsamda Kent Konseyi yönetimi olarak ilklere imza attık.  Çanakkale Valiliği ve kamu kurumlarıyla işbirliğimizi geliştirmemizi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Kent Konseyi iş birliği protokolünü imza altına almamızı örnek verebiliriz.
Yürütme kurulumuzla birlikte Kent Konseyi faaliyetlerini yönetmelik ve çalışma yönergemize bağlı kalarak  sürdürmemize rağmen, organik bağımız olan yerel yönetimin bürokratik kadrolarından beklediğimiz desteği ve katkıyı görmememiz, özellikle Mahalle Meclisi Başkanlarımız ile fikir ayrılıkları yaşayarak uyumlu çalışma imkanını yitirmiş olmamız gibi sebepler ile motivasyonumuzu kaybetmiş bulunmaktayız.
Kent ve kentli haklarının korunacağı ve geliştirileceği Konseyimizin önünü açmak amacıyla Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu olarak istifa kararı almış bulunmaktayız.

Çanakkale halkına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 17.08.2022

Çanakkale Kent Konseyi Başkanı; Hulusi Evren Kızoğlu.
Yürütme Kurulu üyeleri; Cem Batu, Celil Kankaya, Kahraman Uzan, İlker Ülker, Görkem Önal, Ümit Burunlular, İlhan Atıcı, İbrahim Yerli, Pelin Kanten.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.