SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Çalışma barışı tehdit altında

Güncellenmeyen banka promosyonları çalışma barışını tehdit eder hale geldi.
Haber Giriş Tarihi: 06.08.2022 11:04
Haber Güncellenme Tarihi: 06.08.2022 11:04
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert güncellenmeyen banka promosyonlarına dair açıklama yaptı. Başkan Sert; ‘’Güncellenmeyen banka promosyonları çalışma barışını bozuyor.

Promosyon ihale tarihleri öne alınmalı ve ihale iptali veya revizyon kapsamındaki tazminatlar çalışanları bağlamamalıdır.

Genelde tüm kamu çalışanları özelde ise kamuda çalışan işçilerimiz maaş aldıkları bankalar ile yapılan promosyon anlaşmalarına ilişkin son gelişmeler, çalışma barışını bozacak bir duruma gelmiştir. Son ekonomik gelişmeler karşısında yükselen maaş oranları baz alındığında promosyon anlaşmasını daha önce yapmış olan bankalara çalışanlar adına yatırılan paralar yükselmiş, ancak çalışanlara verilmiş olan promosyon ödemelerinde herhangi bir güncelleme yapılmamıştır. Öte yandan yine kamu çalışanlarının maaş aldıkları bankalarda yeni dönem yapılan promosyon anlaşmalarında bu durum daha avantajlı hale dönüştürülmüştür, bankalar arası rekabet ise giderek yükselmiştir. Bankalar ile önceden yapılan anlaşmalardan yararlanan çalışanların mağdur, bankaların ise avantajlı duruma geldiği bu olay, kamu işçileri arasında da ‘’ promosyon krizine’’ neden olmuş, iş barışını tehdit eder bir hal almıştır.

Üyelerimizin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz

Sendika olarak yaşanan bu durumdan üyelerimizin etkilenmemesi adına başlattığımız mücadele devam ediyor. Özellikle ihale tarihi erkene alınan veya revizyon kapsamındaki promosyon anlaşmalarından kaynaklanacak olan tazminatların işçilere yansıtılmadan, bankalar arasında çözülmesi gerekmektedir. Bu manada henüz promosyon sözleşmesi bitmeyen ve yeniden ihaleye çıkan kurumlarda işçilerin-üyelerimizin mağdur edilmesine izin vermeyeceğiz. Kurumların bankalarla yaptığı bu anlaşmalarla ilgili ‘’eski tarih’’-‘’yeni tarih’’  karmaşası ve güncelleme yapılmamasından kaynaklanan sorunların bir an önce düzeltilmesi çalışanlar arasındaki iş barışının yara almaması adına elzemdir. Saygıyla duyururuz.’’ ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar