SON DAKİKA
Hava Durumu

BULUNDUKLARI YERDE OY KULLANABİLECEKLER  (VİDEO HABER)

NVİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde oy kullanacak afetzedelerin adres beyanının nasıl yapılacağı duyuruldu.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2023 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 25.03.2023 14:13
https://www.kaleninsesi.com
BULUNDUKLARI YERDE OY KULLANABİLECEKLER  (VİDEO HABER)

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde oy kullanacak afetzedelerin adres beyanının nasıl yapılacağı duyuruldu. Adres beyanının 17 Mart tarihine kasar e-Devlet ve nüfusmatiklerden yapılabileceği açıklandı.

Afetzede vatandaşların mağduriyetlerinin azaltılması ve kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması için 6 Şubat öncesinde yerleşim yeri adresi depremden etkilenen illerde bulunan vatandaşların diğer illere yerleşim yeri adres değişikliği işlemlerini nüfus müdürlüklerinin yanı sıra e-Devlet ve Nüfusmatikler üzerinden yapabilmelerine imkan sağlandı. 

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sosyal medyada paylaşılan duyuruda;  14 Mayıs seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının kullanabilmesi adına afetzede vatandaşlarımız; Depremzede vatandaşların diğer il veya ilçelerden birine taşınmışlarsa taşındığı yerdeki adrese (yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerler dahil), aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadırkent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları adres beyanını, 17 Mart 2023 saat 23:59'a kadar nüfus müdürlüklerinin yanı sıra e-Devlet ve nüfusmatiklerden yapabilecekleri belirtildi. Ayrıca 18 Mart tarihinden itibaren ise adres beyanı işlemlerinin ilçe Seçim kurulları kararı ile yapılabileceği duyuruldu.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.