SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Başkan Yavaş’tan CHP’li Gökhan’a eleştiri, “İŞLETEMEZSİNİZ, PROJEYİ DE BİTİREMEZSİNİZ” (06.07.2022)

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, meclis toplantısında ‘Nüfus 250-300 bin olmadan raylı sistemi işletemeyiz’ diyen CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı eleştirdi. Başkan Yavaş; “Ülgür Gökhan’ın raylı sistemi işletemeyiz itirafına katılıyoruz. İşletemezsiniz, projeyi de bitiremezsiniz” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 06.07.2022 17:52
Haber Güncellenme Tarihi: 06.07.2022 17:54
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Belediye Meclisi’ndeki konuşmasını hayretle dinlediklerini belirten AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş; “2016 yılında raylı sisteme geçilebileceği yönünde çeşitli açıklamalar yapmış ve seçim vaadi olarak Çanakkale halkına sunmuştu. 2022 yılına geldiğimizde görüyoruz ki Ülgür Gökhan geçtiğimiz 6 yıl içinde söylediklerini ve vaadlerini unutmuş. Çanakkale çok hızlı büyüyen ve gelişen bir kentimiz boğaz köprüsü ile beraber birkaç yıl içinde nüfusunu katlayacağı aşikar. Ülgür Gökhan diyor ki nüfus 250-300 bin olmadan raylı sistemi işletemeyiz. İtiraf gibi bir açıklama. Siz işletemeyebilirsiniz. Bu zaten çok net ve açık bir durum.Bu projenin hazırlanması hizmete alınması belli bir zaman periyodunu alacak” dedi.

“Çanakkale gibi bir kentte büyük bir ayıp”

“Ne yapacaksınız? Şehir trafik karmaşası ve kaosuna boğulduktan sonra mı başlayacaksınız” diye soran Başkan Aynur Tuna Yavaş; “Toplu taşıma araçları gerçekten “toplu taşıma” yapıyor ama insanca taşıma yapamıyor. Otobüsler üst üste insan dolu. Trafik problemi ve toplu taşımacılık çok net kırmızı alarm veriyor. Çanakkale gibi bir kentte büyük bir ayıp. Raylı sistemlerin acilen projelendirilmesi ve başlanması gerekiyor. Bizden önceki iktidarlar ve belediyeler aynı hataları İstanbul’da Ankara’da ve diğer şehirlerde yapmadılar mı? Şehirler karmaşa ve kaosa bulandıktan sonra raylı sistem kurulmaya başlanmadı mı? 50-60 yıl önce yapılmadığı için bizim belediyecilik dönemlerimizde gece gündüz çalışarak bu raylı sistemleri kurduk” şeklinde konuştu.

“İşletemezsiniz, projeyi de bitiremezsiniz”

Başkan Yavaş sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Şimdi Çanakkale yine aynı kadere mahkum edilmek isteniyor. Nüfus 300 bin olduğunda başlarsanız 1 milyon olduğunda bitirmekte zorlanırsınız. Köprü ile bir kentleşme ve nüfus artışı ortaya çıkacak. Yeni ticaret alanları oluşacak. Lojistik kanallar ortaya çıkacak. Buda mutlak bir modern şehircilik anlayışı gerektiriyor. Ancak Ülgür Gökhan’ın açıklamalarından Çanakkale Belediyesinin planlı şehircilik anlayışına sahip olmadığını görüyoruz. Ülgür Gökhan’ın raylı sistemi işletemeyiz itirafına katılıyoruz. İşletemezsiniz, projeyi de bitiremezsiniz. Proje başlasa da kaderi muhtemelen bitmeyen bitemeyen belediye binasına döneceği aşikar. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.”

“Sözde halkçı olan Belediye Başkanı hizmette üst üste sınıfta kalmıştır”

Sözde halkçı olan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın halka hizmette üst üste sınıfta kaldığını dile getiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş; “2012 yılında su ve sayaç yolsuzluğu ile gündeme gelen ve 10 binlerce vatandaşı mağdur eden Çanakkale Belediyesinin yandaştan aldığı SAYOT Akıllı sayaçlar suyu kesmemiş 30 bine yakın haneye yeniden sayac alma zorunluluğu getirilmişti. Akıllı su sayacı almayan vatandaşlara yapı kullanım izin belgesi de vermemiş olan Çanakkale Belediyesi yine vatandaşı su da boğmuştu.. Su da mesken mücavir alan inşaat gibi keyfi tarife uygulamalarının yani sıra vatandaşı sözde Akıllı sayaca zorlayan Çanakkale Belediyesi su yolsuzluğu operasyonunun izlerini temizleyemeden suya, ulaşım yolsuzluğunu temizleyemeden kent kartlara zam yapmıştır. Sözde halkçı olan Belediye Başkanı bitmeyen yeşil hizmet binasında, cehenneme dönen Cennet otoparkta, suda, ulaşımda özetle Halka Hizmette üst üste sınıfta kalmıştır. Fazla söze gerek yok, takdir Çanakkale halkının. Suya çalınan haram izlerini temizlemeden yapılan %65’lik bu zam Çanakkale’ye hayırlı olsun!” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar