SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Baro'da 'Aydın' dönemi (28.06.2021)

Çanakkale Barosu 35. Olağan Genel Kurulu’nda büyük heyecana sahne olan seçim, iki isim arasında kıran kırana geçti.
Haber Giriş Tarihi: 28.06.2021 14:10
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Baro Başkanlığına Av. Hande Keskin Toprak, Av. Soner Aydın ve Av. İbrahim Cem Erbil aday oldu. Av. Hüdai Erdal Gezen’in Divan Başkanlığını yaptığı Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı. İki gün süren Genel Kurul heyecanının ilk gününde 2018-2021 döneminde yapılan çalışmalar Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan tarafından meslektaşlarıyla paylaşıldı. Baro Başkanlığına aday Av. Hande Keskin Toprak, Av. Soner Aydın ve Av. İbrahim Cem Erbil’in konuşmalarının ardından Genel Kurul’un birinci günü sona erdi.

Yeni Başkan Soner Aydın

İkinci günde yoğun ilgi gören seçimin ardından sandıklar açıldı ve oylar sayıldı. Avukat Soner Aydın ile Avukat Hande Keskin Toprak arasında kıran kırana geçen seçimde, her iki başkan adayı da 189’ar oy aldı. Kafalarda herhangi bir sorun kalmaması adına her iki aday da oyların yeniden sayılmasını istedi. Yeniden sayılan oyların sonucunda her iki başkan adayının da oyları yeniden 189 çıktı ve mevzuat gereği kıdemli olan Soner Aydın, Çanakkale Barosu’nun yeni başkanı oldu.

Baro’da yeni yönetim

Çanakkale Barosu 35. Genel Kurulu’nun 2. gününde yapılan seçimler neticesinde Baro’nun yeni Başkanı Av. Soner Aydın seçilirken, Baro Yönetim Kurulu Av. Erhan Kızık, Av. Pelin Turhan Erkan, Av. Sinan Koşik, Av. Eyüp Algül, Av. Selahattin Mutlu, Av. Soner Tunalı, Av. Ayşe Karakaya Şişek, Av. Şebnem Çıtak, Av. Aybüke Cebeci Bayat ve Av. Enes Çetin’den oluştu. Türkiye Barolar Birliği Delegeliği; Av. Bülent Şarlan, Av. Şerefnur Çakır Demirtaş ve Av. Adnan Güler’den oluştu. Disiplin Kurulu; Av. Ebru Değirmenci Hüsmenoğlu, Av. Şennur Tarak, Av. Filiz Karadeniz, Av. Sahra Yıldız Hıdımoğlu, Av. Emel Şahinkaya’dan oluşurken, Denetleme Kuruluna ise Av. Mehmet Akif Kuşçuoğlu, Av. Cahide Pınar Kaptan ve Av. Büşra Aksoy Erdenk seçildi.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar