SON DAKİKA
Hava Durumu

ASKON Çanakkale’de Şube Açtı

Çanakkale’de örgütlenmesini tamamlayan ASKON ilk toplantısını basın buluşması ile yaptı. Truva Otel’de düzenlenen basın toplantısında ASKON Başkanı Mehmet Özkurnaz Yönetim Kurulunu basın mensuplarına tanıttı.Derneğin hedef, misyonu ve vizyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2017 18:19
Haber Güncellenme Tarihi: 30.06.2017 18:19
https://www.kaleninsesi.com
ASKON Çanakkale’de Şube Açtı

Mehmet Özkurnaz şunları kaydetti; "2016 yılını zor bir yıl olarak geçirdiğimizi herkes iliklerine kadar hissetti. Bu konunun tartışılacak fazla yönü kalmadı. Küresel ekonomik sorunlar, bölgesel siyasal sorunlar ve dünyada yaşanan bir kısım sürprizler yanında ülkemizde yaşadığımız darbe giriş talihsizliği, 2016 yılının yorgunlukları olarak kayıtlara geçmiş oldu. Buna bağlı olarak ortaya çıkan ekonomik sonuçların elbette yüz güldüren seviyede olması beklenemezdi. Nitekim öyle oldu ve üçüncü çeyrekte küçülme yaşadık. Ancak gerçek anlamda 2017 için hırslandık, enerji biriktirdik, azmettik. İlk defa, içinde olduğumuz siyasi krizle ilgili olarak farklı bir kombinezon sonucu olan bir ateşkes devreye girdi. Belki bu da yeni bir pencere olma özelliği ile farklı bir ufuk açma şansı olacaktır. Zaten biz ülke olarak bölgesel sorunlardan, terör sorunlarından ve bir de bizim üretmediğimiz sorunlardan nispeten kurtulma imkanı bulabilirsek ekonomik olarak son derece önemli atılımlar yapmayı başaracağız. Maalesef bu sorunlar tüm enerjimizi amaçlanmamış alanlara doğru sürüklüyor. Ülke olarak kabuğumuz kırmak ve pozitif ayrışma istikametinde atılım yapmak gibi bir eşikteyiz. Bunu da yapabiliriz. Ancak bir türlü kendi halimize kalamıyoruz."

 

 "2017 ile Şahlan Çanakkale"

 Özkurnaz; “Başta FETÖ olmak üzere diğer terör örgütleri handikabından çok yönlü olarak kurtulduğumuzda artık bizi kendi içimizden aşağı doğru çeken güçler olmayacak ve hep birlikte yukarı doğru tırmanacağız. 2017'de bunu başarabiliriz diye inanıyoruz. Anayasa değişiklikleri ve bağlı olarak devreye girecek olan sistem değişikliği ülkemiz için yeni bir inovasyon vesilesi ve yeni bir toparlanma  imkanı doğuracaktır. Devletin çok daha seri ve hızlı bir şekilde yönetimi mümkün olacak ve tüm imkanlarımızı daha derli toplu görmek ve değerlendirmek imkanına sahip olacağız. Bürokrasi bahanelerinden' hantal devlet engellerinden, çok başlılıktan kurtulup aynı noktalara odaklanacağız. Bu da bizi ileri noktalara ulaştıracaktır." Çanakkale özelinde siyaset ve STK lar ortak noktada buluşur, güçlü bir sinerji yaratabilir. Çanakkale Ezine Gıda OSB ve Boğaz Köprüsü ile birlikte oluşacak rüzgar Çanakkale'yi şahlandıracaktır. Çanakkale ASKON olarak hedefimiz üyeler ve Çanakkale'nin geleceğine yön veren aynı zamanda ortaya çıkan sinerjiyi önce Çanakkale sonra Türkiye'ye yayacaktır. Bu vesile ile Çanakkale ASKON şubemiz başta Çanakkale' Ii sanayicilerimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

 Yönetim Kurulu;

 

MEHMET ÖZKURNAZ   (ASKON ÇANAKKALE ŞUBE BAŞKANI)

ASKON (ANADOLU ASLANLARI İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ÇANAKKALE ŞUBESİ ) YÖNETİM VE DENETİM KURULU

MEHMET ÖZKURNAZ( GENEL BAŞKAN )

İLKER HAKTANIR (MÜTEAHHİT ŞTİ. )

ERHAN EPÇİN (DERYA CAM)             

EREN TÜRE (TÜRE İNŞAAT)

TOLGA AKMAN (KEPEZ MEDİKAL)

DERYA TAHSİLDAROĞLU (TAHSİLDAROĞLU TİCARET )

FERCAN KODAK (ECEABAT SÜT LTD.ŞTİ. )

BERKAN ALACA (AVUKAT )

DOĞAN TEHÇİ (DOĞAN PASTANESİ)

HÜSEYİN YILDIRIM (MALİ MÜŞAVİR)

İ.KAHRAMAN SOYDAN (KAHRAMAN ÇIFTİĞİ)

SADULLAH EMRE (KOÇ MADENCİ)

KADİR YAŞAR (HELVACİ KADİR)

ŞAHİN BEKTAŞ (ANAFARTALAR MARKET)

SEMİH KUTLU (BAHAR TİCARET)

AKİF KULAÇ( ITHALAT IHRACAT ŞTİ.)

 MEHMET ARSLAN (ARSLAN ZAHİRE TİCARET )

İSMAİL HAKKI DURUKAN (TENDOS TURIZM )

HAYRETTİN KOYURKA( TOHUM TICARET ŞTİ)

 NAİM MAKAS (MAKASLAR İNŞAAT TİCARET)    MEHMET CELEN

 

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.