SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

AK Parti heyetine Ezine OSB brifingi MAKAS; “52 FABRİKA FAALİYETE GEÇECEK” (22.06.2022)

AK Parti İl Başkanı Naim Makas beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, 136 hektar büyüklüğünde ve 8 bin kişinin istihdam edileceği Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Ezine OSB’de 52 fabrikanın faaliyete geçeceğini belirten Başkan Makas; “Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Çanakkale'ye büyük değer katacak” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 22.06.2022 09:15

Haber Güncellenme Tarihi: 22.06.2022 09:15

kaleninsesi.com

Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayacak olan Ezine Gıda İhtisas OSB'sindeki 91 parselde 52 fabrika faaliyete geçecek. Yatırımcılardan yoğun talep gören Ezine Gıda İhtisas OSB'nin 2023 yılında tam randımanlı faaliyete başlaması bekleniyor. Yüzde 65'i kadın olmak üzere toplam 8 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Naim Makas, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi ve Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok’tan detaylı bilgi aldı.

Altınok; “Ağustos ayında tüm altyapı işimiz bitecek”

AK Parti İl Başkanı Naim Makas ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerine ve basın mensuplarına  bilgi veren Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok; “3 sene gibi bir süreçte tüm altyapı sürecini tamamlamak üzere olan bir organize sanayi bölgesiyiz. 2022 Haziran ayının sonunda elektrik altyapımız tamamlanıyor. Ağustos ayında da tüm altyapı işimiz bitecek. Bundan sonra da bütün firmalarımızın inşaatlarını devam ettirip, başlamayanların da başlayıp, 2023 senesinde de artık ürünlerimizin Çanakkale'den ihraç edilip, raflara konur hale gelmesini heyecanla bekliyoruz” dedi.

“Boş parselimiz kalmadı”

“Şuanda boşta hiç boş parselimiz kalmadı” diyen Altınok; “1915 Çanakkale Köprüsü'nün de tamamlanmasıyla birlikte daha da fazla talep almaya başladık. Organize sanayi bölgemizde yüzde 60'ına işletme ruhsatı verdikten sonra genişlemeye başvuracağız ve diğer talepleri de değerlendirmeye alacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Makas; “52 fabrika faaliyete geçecek”

Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve en hızlı gelişim kaydeden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 52 fabrikanın inşa edileceğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Naim Makas; “Türkiye’nin en hızlı büyüyen, en hızlı gelişim kaydeden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeyiz. OSB’miz 91 parselden oluşmakta. 91 parselde 52 tane fabrika inşallah hayata geçecek, tahsisleri yapıldı. Burası 160 futbol sahaları büyüklüğünde bir alan. Böylesine bir alanın, sadece bölge ticaretini değil, Türkiye’deki ticareti destekleyecek ve katma değer üretecek bir yapı haline gelmesini çok kıymetli buluyoruz” dedi.

“Yatırımcılarla doldu taştı”

“Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, tüm Türkiye’den gelip yatırım yapmak isteyen, burada faaliyet göstermek isteyen, kendi ürünlerini burada işlemek isteyen yatırımcılarla doldu taştı” diyen Başkan Makas; “Burası kendi kapasitesinin 6-7 kat büyüklüğünde taleple karşılaştı. Biliyorsunuz ki çok yakın zamanda 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışını sayın Cumhurbaşkanımızla beraber gerçekleştirdik. Hem boğaz köprüsünün açılmasıyla beraber hem de Temmuz ayında açılışı gerçekleşecek olan Küçükkuyu’daki Assos ve Troya tünelleriyle beraber burası adeta ticaret koridoru haline gelecek. Tabii burada hem bölge halkımızın ürünlerinin çok daha iyi değerlendirilmesi hem de böylesine çevreci bir alanda bu faaliyetlerin yürütülmesi çok kıymetli” şeklinde konuştu.

“8 bin kişi istihdam edilecek”

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 8 bin kişinin istihdam edileceğini kaydeden Başkan Makas; “Dediğimiz gibi burası çevreci bir alandır ve burada Ezine’nin bile nüfusunu göz önünde bulundurarak değerlendirdiğimizde 8000 personelin burada çalışacak olması çok kıymetli. Az önce başkanımızdan bir kez daha duyduk, 8000 kişi burada istihdam edilecek, bunların %65’i bayan personelden oluşacak. Bir kez daha kadınımızın sosyal toplumdaki yerini, ekonomideki yerini önceleyen, bize ispat eden bu çalışmadan dolayı emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyoruz.  Başta saygıdeğer Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ilgili bakanlıklarımıza, kuruluşlarımıza, Grup Başkanvekilimiz sayın Bülent Turan’a, Milletvekilimiz sayın Jülide İskenderoğlu’na ve emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yatırım, Çanakkale’yi daha ileriye taşıyacak. Çünkü artık Çanakkale ulaşım ağıyla, fabrikalarıyla, üretim alanlarıyla, çok daha kıymetli” dedi.

OSB'nin idari binasında yapılan sunumun ardından Ezine Gıda İhtisas OSB’nde temeli atılan kedi köpek maması üretecek fabrikanın inşaatını gezen AK Parti İl Başkanı Naim Makas’a Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, il ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar