SON DAKİKA
Hava Durumu

Aile Okulu Projesi’ne yoğun ilgi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Aile Okulu Projesi" kapsamında düzenlenen veli eğitimleri yoğun ilgi görüyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2022 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2022 16:09
https://www.kaleninsesi.com
Aile Okulu Projesi’ne yoğun ilgi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitimi Merkezleri koordinesinde öğretmenler tarafından gerçekleştirilen eğitimlerle ulaşılan veli sayısı bugün itibari ile 4.000'e yaklaştı. Veliler Aile Okulu Projesi İçin Millî Eğitim Bakanlığı’na teşekkür ettiler. Aile içi iletişim becerileri, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler konularında ilimizde eğitim alan veliler; çocuklarına daha faydalı olabilmek adına hayat boyu eğitim diyerek tüm velileri okullarda gerçekleşen eğitimlere davet ettiler. Kendi yaşantılarında olumlu yönde gelişme yaşadıklarını ifade eden veliler, bu projeyi gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere tüm yöneticilere ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

“Tüm velileri eğitimlere bekliyoruz”

Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak; Covid-19 salgınının günlük yaşam tarzını değiştirmesi sonucu artan kaygı, uzaktan eğitim çalışmaları nedeniyle öğrencilerin okuldan uzak kalmaları sonucu okula karşı tutum ve algıların olumsuza dönmeye başlaması, sosyal ve duygusal gelişimin yavaşlaması, öğrencilerin kamu politikalarının uygulanma hizmetinden mahrum kalmaları, salgın sürecinde aile bireylerinin evde televizyon, bilgisayar, telefon ve internette geçirdikleri sürenin artması ve aile içi muhabbet ve sorumluluğun azaldığının tespit edilmesi vb. ortaya çıkan sorunları öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile aşabilmek, bu sorunlarla baş edebilmenin yollarını hep birlikte bulabilmek için tüm velilerimizi Aile Okulu Projesi veli eğitimlerine davet ediyor, okullarımıza başvuru için bekliyoruz” denildi.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.