SON DAKİKA
Hava Durumu

“2023 YILINA YENİ HEDEFLERLE GİRİYORUZ”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin dört bir köşesinde inşa edilmeye başlanan Türkiye Yüzyılı’na vurgu yapan Başkan Makas; “2022 yılı Çanakkale için müjdelerle dolu, devasa yatırımların şehrimizde can bulduğu bir yıl oldu. 2023 yılına ise yeni hedef ve çalışmalarımızın planlamalarını yaparak giriyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2022 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2022 15:10
https://www.kaleninsesi.com
“2023 YILINA YENİ HEDEFLERLE GİRİYORUZ”

AK Parti İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın açıklamasında Çanakkale yatırımlarının yanı sıra Türkiye Yüzyılı’na da dikkat çeken AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, hem 2022 hem de 2023 yılına ilişkinde değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca HDP Milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliğinin düşürüldüğü oylamada CHP’li Erkek ile Ceylan’ın nasıl bir oy kullandığını soran Başkan Makas; “Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Gazi Meclisimizde; eli kanlı terör örgütü PKK’nın bir mensubu ile fotoğrafları çıkan, terörist sevici HDP Milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili yapılan oylama sonrası ‘bir Çanakkaleli olarak şehrimiz vekillerinin ne oy verdiğini bilmek hakkımızdır!’ demiştik. Görüyoruz ki ne CHP’li Erkek’ten ne de Sn. Ceylan’dan bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılamamıştır. Buradan değerli kamuoyu huzurunda kendilerine tekrar sormak istiyoruz! Gazi Süleyman Paşa’dan Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya bir çok şerefli komutanın hatıralarının olduğu, bedelinin şüheda kanıyla ödendiği destanların yazıldığı, Türkiye’mizin ön sözü ve milli şuurun başkenti Çanakkale’mizde aziz hemşehrilerimizin oylarıyla vekillik yapan CHP’li sn. Erkek ve sn. Ceylan bu oylamada hangi duruşla, nasıl bir oy kullanmışlardır? Sözlerinde ‘Bizim partimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir’ vurgusu yapan CHP’li Milletvekillerin, bu oylamadaki tutumları sonrası sözünde mi yoksa özünde mi Atatürkçüdür, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Altını çizerek tekrar söylüyorum, Atatürk üzerinden siyaset yapmaya çalışırken mangalda kül bırakmayanların bu oylamadaki duruşunu tüm kamuoyu bilmelidir!” dedi.

“İyi Parti buna da mı ‘eyvallah’ diyecek merak ediyoruz”

“Bu kritik oylamada sergilenmesi gereken duruşun milli bir refleks olduğunu düşünüyoruz. Bu süreçte İYİ Parti’nin CHP ile aynı tutumu takınmadığını da görüyoruz” diyen Başkan Naim Makas; “Güzel bir atasözümüz vardır körle yatan şaşı kalkar diye… Türkiye’mizi birlikte yönetmek iddiasıyla 6’lı masanın sacayağını oluşturan CHP ve İyi Parti’nin birbirine benzemez bu tutumu karşısında seçmenin de akıl tutulması yaşadığını biliyoruz ve İyi Parti buna da mı ‘eyvallah’ diyecek merak ediyoruz. Bu konuda; iyi Parti’li Sn. Uz’dan, merakları giderecek ve kamuoyunu aydınlatacak bir açıklama da beklemektedir. Buradan kendilerine, CHP’nin tutumunu nasıl değerlendirdiklerini sormak istiyoruz. Kendileri acaba CHP’li vekillere ‘bu oylamadaki duruşunuz ne olmuştur’ diye sorabilmiş midir? Bu fotoğrafın bütününe baktığımızda, milli konularda dahi aynı duruşu sergileyemeyen siyasiler nasıl olacak da ortak karar alıp bu ülkeyi yönetecek merak ediyoruz ve ayrıca biliyoruz ki, tarih de seçmen de not etmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

“Gelibolu’muz ve Ayvacık’ımız doğalgaz ile buluşuyor”

Perşembe günü Gelibolu’nun, Cuma günü ise Ayvacık’ın doğalgaz ile buluşacağını kaydeden Başkan Makas; “Grup Başkanvekilimiz Sn. Bülent Turan’ın müjdesini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Grup başkanvekilimiz Bülent Turan ve Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’nun yoğun gayret ve emekleriyle, perşembe günü Gelibolu’muz cuma günü Ayvacık’ımız doğalgaz ile buluşuyor. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan ilk ateş yakma törenine buradan tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Gelin bu tarihi ana hep birlikte şahitlik edelim. İnşallah ocak ayıyla birlikte tesisat dönüşümü tamamlanmış mekanlarda ocaklar doğalgaz ile yanacak, evlerimiz doğalgaz ile ısınacak. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a, Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na, EPDK ve AKSA Gaz’a, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyor Çanakkale’mize hayırlı uğurlu olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

“2022 yılı Çanakkale için devasa yatırımların can bulduğu bir yıl oldu”

2022 yılının Çanakkale için müjdelerle dolu, devasa yatırımların kentte can bulduğu bir yıl olduğunun altını çizen AK Parti İl Başkanı Naim Makas; “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı müjdelerle 2023 yılını aralarken Çanakkale’mizde de müjdelerle yeni yılı karşılamak bizleri ziyadesiyle mutlu etmekte. Tabi bunun için çok çalışmak gerektiğini tüm Türkiye’ye gösteren bir siyasi hareketin mensubu olmaktan duyduğumuz onuru da paylaşmak istiyorum. 2022 yılı Çanakkale için müjdelerle dolu, devasa yatırımların şehrimizde can bulduğu bir yıl oldu. Gerek dünyanın en büyük boğaz köprüsünün açılışı, gerekse adeta Ege’ye yeni bir kapı açtığımız Ayvacık Tünelleri’nin hizmete girmesiyle birlikte Çanakkale bambaşka bir lige yükselerek bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu anlamda Türkiye Yüzyılı’nın vatanın dört bir köşesinde olduğu gibi Çanakkale’mizde de inşa edilmeye başlandığına şahitlik ediyoruz” dedi.

“2023 yılına yeni hedeflerle giriyoruz”

Başkan Makas sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bizler de AK Parti Çanakkale teşkilatı olarak 2022 yılı boyunca kadrolarımızla ilçe ilçe, belde belde, mahalle mahalle, köy köy Çanakkale’mizi arşınlayarak hemşehrilerimiz ile hemhal olduk. Gerek il gerekse ilçe teşkilatlarımızla binlerce esnaf ve hane ziyaretleri, yüzlerce hasta ziyaretleri, STK buluşmaları, genç ve kadın seçmenlere yönelik saha faaliyetleriyle tam saha çalışırken partimize katılan binlerce yeni üyemizle 2022 yılını gönül rahatlığıyla uğurluyor, 2023 yılına yeni hedef ve çalışmalarımızın planlamalarını yaparak giriyoruz.”

“AK Parti; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılı inşa edilirken, kendisini yalnızca Türkiye’mizin aydınlık yarınlarına adamış bir kadro hareketi olmaya devam edecektir” diyen Başkan Makas; “2023 yılının; AK Parti ailesinin, milletine hizmet yolunda kutlu yolculuğuna devam edeceği bir yıl olacağından asla şüphemiz yoktur. AK Parti ailesi olarak kıymetli hemşehrilerimizin yeni yılını tebrik eder; sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz” şeklinde konuştu.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.