SON DAKİKA
Hava Durumu

PROF.DR.ÖZGÜR DEMİRTAŞ ÇANAKKALE İŞ DÜNYASI İLE BULUŞUYOR

13 Mart, Salı günü saat 16:00'da ÇASİAD tarafından düzenlenen “ÇASİAD ile Gündem” toplantısı kapsamında ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Çanakkale İş Dünyası ile buluşacak.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2018 10:47
https://www.kaleninsesi.com
PROF.DR.ÖZGÜR DEMİRTAŞ ÇANAKKALE İŞ DÜNYASI İLE BULUŞUYOR

ÇASİAD tarafından organize edilen etkinliğe Çanakkale İş Dünyasından yoğun bir ilgi bekleniyor.  Prof. Dr. Özgür Demirtaş ekonomi alanında son yıllarda yapmış olduğu tespitler, katıldığı onlarca ulusal program ve yayınları ile Türkiye gündeminde dikkatleri üzerine en fazla çeken ekonomistler  arasında ilk sıralarda yer almaktadır Prof. Demirtaş'ın son dönemlerde döviz kurları ve faizler, dünya ekonomisindeki gelişmeler ve gelecek senaryoları ile ilgili tespitleri ulusal medyada geniş karşılık bulmuştur.
ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu; “Çanakkale İş Dünyasının gelişimi için çalışmalarımızı duraksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda farklı alanlarda ün sahibi başarılı, bilgi ve deneyim sahibi profesyonelleri Çanakkale iş dünyası ile buluşturmaya devam edeceğiz. Amacımız Çanakkale iş dünyamızın farklı bakış açıları ile vizyonunun genişlemesi, bu çerçevede kendi hizmet ve yatırımlarının genişleyen vizyonları ile birlikte verimliliğinin artmasıdır.” dedi.
Elde ettiği uluslararası başarılar ile de dikkatleri üzerine çeken Prof. Demirtaş;University of New York'ta 2003 yılında, Finans bölümü içerisinde ve 2004 yılında, İşletme Fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek "Üstün Öğretim Madalyası'nı" Madison SquareGarden'da aldı.
2010 yılında, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya'da yapılan 1 Milyon profesör için yapılan 10-Milyon'u aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi.
2012 yılında Marie Curie Araştırma Fonunu almaya hak kazandı. 100,000 Euro değerindeki Proje, AB tarafından, Türkiye genelinde, Ekonomi dalında kendi proje başvuru döneminde desteklenen tek proje oldu. Avrupa’nın krizden çıkışını ‘sağlam’ şirketlere borsa üzerinden para girişinde gören Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın bu çalışmasıyla bir yıl içinde binlerce şirketi inceledi. HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.