SON DAKİKA
Hava Durumu

KALE GRUBU 65 YAŞINDA (25.07.2022)

Kale Grubu’nun 65. Kuruluş Yıldönümü ve Seramik Bayramı düzenlenecek çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanacak.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2022 09:49
Haber Güncellenme Tarihi: 25.07.2022 09:49
https://www.kaleninsesi.com
KALE GRUBU 65 YAŞINDA (25.07.2022)

Çan ilçesinde 26-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek tören ve etkinliklerle 65. Kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Kale Grubu, 27 Temmuz Çarşamba günü düzenlenecek 65. Kuruluş Yıldönümü ve Seramik Bayramı töreninde; 25., 30., 35., 40. ve 45. yılını tamamlayan çalışanları ödüllendirecek. Kale Grubu'nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. (h.c.) İbrahim Bodur’un anılacağı etkinlikler kapsamında, Granit Slab Fabrikası’nın da temeli atılacak.

Program konserle başlayacak

Kale Grubu’nun 65. Kuruluş Yıldönümü ve Seramik Bayramı programı, halk konseri ile başlayacak. Pop müziğinin sevilen isimlerinden Tuğba Yurt, Kale Grubu’nun 65. kuruluş yıldönümü ve Seramik Bayramı etkinlikleri kapsamında konser verecek. 25 Temmuz tarihinde saat 21.30 da düzenlenecek konserde sahne alacak olan Tuğba Yurt, sevilen şarkılarını Çan halkı için seslendirecek. Tüm vatandaşlar, Tuğba Yurt konserine davet edildi.

Etkinlikler Salı günü de devam edecek

Kale Grubu’nun 65. Kuruluş Yıldönümü ve Seramik Bayramı programı 26 Temmuz Salı günü de düzenlenecek etkinliklerle devam edecek. 65. Yıl Seramik Sergisi’nin açılmasının ardından Mevlid-i Şerif okutulacak. Etkinlikler kapsamında düzenlenen yüzme yarışları ile spor turnuvalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. Sünnet töreni ile devam edecek olan kutlamalarda; 5., 10., 15. ve 20. yılını dolduran çalışanlara kıdem ödülleri takdim edilecek.

Kale Grubu 65 yaşında

Kale Grubu’nun 65. Kuruluş Yıldönümü ve Seramik Bayramı kutlama töreni 27 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek. 25., 30., 35., 40. ve 45. yılını tamamlayan çalışanlar ile bayilere kıdem ödüllerinin verilmesinin ardından Granit Slab Fabrikası’nın temeli atılacak. Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. (h.c.) İbrahim Bodur’un yolunda, her yıl 27 Temmuz tarihinde gerçekleştirdikleri Geleneksel Seramik Bayramı etkinliklerine vatandaşları davet etti.

Projelere değer veriyor

Kurucusu merhum İbrahim Bodur’un 65 yıl önce Anadolu’nun küçük bir kasabasında, Dünya’ya ve insanlara ‘iyi bakarak’ yerel kalkınma ve sosyal fayda yaratmaya odaklandığı Kale Grubu, bu temel yaklaşım doğrultusunda, pozitif etki yaratan döngüsel projelere yatırım yapmaya her zaman öncelik ve değer veriyor. Faaliyet gösterdiği her alanda ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan ortak değer üretmek için çalışan Kale Grubu da bu deneyim ışığında ‘İyi Bak Dünyana’ hareketini başlatmıştı.

Kale Grubu

Dr. (h.c.) İbrahim Bodur tarafından 1957 yılında kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. ile temelleri atılan Kale Grubu, seramik üretimi ile başladığı sanayi yolculuğunda zamanla yapı kimyasalları, lojistik, havacılık sanayiine uzanan bir gelişim yaşadı. Günümüzde, 17 şirketi ve 5 bini aşkın çalışanıyla Kale Grubu, Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunuyor. Yapı ürünleri grubunda Avrupa’nın altıncı; dünyanın en büyük 17’inci büyük üreticisi olan Kale Grubu, yapı kimyasallarında ise ülkemizde pazar lideri olarak yer alıyor. Ulusal ve uluslararası alanda önemli bir pazar payına sahip olan yapı grubu ürünleri 70’i aşkın ülkede, 400 noktada tüketicilerle buluşuyor. 1987 yılında havacılık sektörüne adım atan Kale Grubu, dünyanın en büyük havacılık şirketlerinin birinci sıra tedarikçisi ve ülkemizde pek çok projenin ana paydaşı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Kale Grubu, sanayici mirası ve girişimciliği ile alanında önder, insana ve çevreye saygılı, topluma sürdürülebilir değer katan itibarlı şirketler grubu olma önceliğiyle ekonomik ve toplumsal faaliyetlerine devam ediyor.

Kale Grubu’nun topluma yaptığı katkıları kalıcı hale getirmek amacıyla 1991 yılında kurulan Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı eğitim ve istihdam alanında faaliyetlerine devam ediyor. Aynı zamanda, tasarım, teknoloji ve insan odaklı vizyonu ile başta seramik olmak üzere sanatı ve sanatçıları desteklemeyi misyon edinen Kale Grubu, bu çerçevede, özgün işler yapan yaratıcı ve ilham verici projelerin içerisinde yer alarak buna hevesli kişileri ve toplulukları destekliyor.

İbrahim Bodur kimdir?

2016 yılında aramızdan ayrılan Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur, henüz 27 yaşındayken 900 nüfuslu Çan’da adım attığı iş hayatı boyunca pek çok ilki gerçekleştirdi. 88 yıllık ömrü boyunca, kurmuş olduğu 17 şirketin çatısı altındaki 5 binden fazla çalışanın geleceği için soluk almaksızın çalıştı; “Sizi siz yapan öz değerlerinize sahip çıkın; çünkü onlar sizi bir ağacın kökleri gibi ayakta tutacaktır” inancıyla doğduğu topraklara hizmet etmeyi bir gün bile bırakmadı. İbrahim Bodur, yalnızca ekonomiyi değil, sosyal ve kültürel hayatı da renklendirmeyi, sosyal refah ve eğitim seviyesini yükseltmeyi görev bildi. Sanayiyi iş gücünün ayağına götüren İbrahim Bodur, Çanakkale’den Mardin’e; Erzurum’dan Isparta’ya Anadolu’nun birçok kentine yatırım yaparak yerel kalkınmanın öncülerinden biri oldu. Yapılan sayısız yatırımı, eğitime verilen sürekli desteği sürdürülebilir kılmak adına Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfını kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile geliştirilen projeler, mesleki eğitim kursları ve yenilenen yüzlerce köy okulunun yanı sıra üniversite öğrencilerine verilen burslar sayesinde pek çok parlak genç başarıyla mezun oldu. Yaşadığı toprakların ve birlikte çalıştığı insanların değerini bilmekle yetinmeyen; onlara değer katmayı düstur edinen İbrahim Bodur, Çekoslovakya Devlet Nişanı’ndan ‘Cavaliere del Lavoro’ İtalyan Devlet Nişanı’na, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası’ndan Uluslararası Aldo Villa ödülüne kadar dünyanın dört bir yanında pek çok ödüle layık görüldü. İbrahim Bodur, yarım yüzyıldan fazla süren sanayi yolculuğunda, attığı her adımda sosyal fayda sağlamayı ve ürettiği değerleri toplumla paylaşmayı önemsedi. Vefatının ardından hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü de bu inanç doğrultusunda toplumsal sorunları çözmek için harekete geçen sosyal girişimcilere destek olmayı amaçlıyor. Merhum İbrahim Bodur, küresel vizyonu, cesareti ve hayırseverliğiyle bugün bile binlerce tohumun filizlenmesi için ilham kaynağı olmayı sürdürüyor.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.