SON DAKİKA
Hava Durumu

İNŞAAT HIZLA DEVAM EDİYOR

Hava Kent Yapı Kooperatifi'nin kurulması ile birlikte, havayolu çalışanları kendi konutlarını kendieri yapabilecek. Kooperatif, ilk etapta 300 kontuun yapımına başlamaya hazırlanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2017 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2017 15:02
https://www.kaleninsesi.com
İNŞAAT HIZLA DEVAM EDİYOR
 1. Havalimanı inşaatının hızla ilerlemesi, konut ve arsa fiyatlarının artmasına sağladı. Havayolu çalışanları da bu fiyat artışlarından etkilenmemek adına, kendi kooperatiflerini kurdu. 

  2016 yılının son çeyreğinde resmileşen Hava Kent Yapı Kooperatifi, havayolu çalışamların kendi evlerini yapma imkanı sağladı. İlk etapta 300 konut ile başlayacaklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, "3. Havalimanı beklenenden çok daha hızlı ilerliyor. Bölge ile araştırma yapan ve beklemede olanlar son 1 yıl içinde fiyat artışını görebiliyorlar" dedi.

  KOOPERATİF MODELİNİ UÇURACAĞIZ

  Kooperatif modelin ülkemizde olumsuz bir algısı olduğuna değinen Erkut Çavuş, "Biz bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için bütün işlerimizi şeffaflık çizgisinde götürüyoruz. Üyelerimiz ile sürekli kontak halindeyiz. Bütün gelişmelerden üyelerimizi anında haberdar ediyoruz. Hava yolu personeli, ailesinden daha çok ekip arkadaşlarını görür ve onun için bizim ekip ruhumuz çok güçlüdür. Biz bu ekip ruhu ile ucuz ve kaliteli konut üretmek için yola çıktık" dedi.

  BÖLGENİN KONUTA İHTİYACI VAR

  Havalimanın faaliyet geçmesi ile birlikte bölgede çok ciddi bir konut ihtiyacı doğacağının altını çizen Çavuş, "3. Havalimanı tam anlamı ile bir cazibe merkezi olacaktır. Kısa süre içerisinde bölgede AVM'ler , hastaneler ve metro projeleri boy gösterecek. Sadece 3. havalimanı personeli için bile 120 bin kişilik bir konut talebi ortaya çıkacak. Hava Kent projesini oluştururken hem ekip arkadaşlarımızın kendi kullanımı için hem de onlara ek gelir sağlayacak bir yatırım olarak değerlendirdik. Arsa ve konut fiyatlarının artması ile birlikte bu bölgede yapılan yatırımların ciddi bir kira getirisi olacaktır" dedi.

  3.HAVALİMANI’NIN YEŞİLKÖY'Ü

  Projenin 3. havalimanına sadece 3 kilometre uzaklıkta olduğuna değinen Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, "Hava yolu çalışanları iş yaşantılarında zamanla mücadele ettikleri için trafikte geçirdikleri zaman onlar için çok önemlidir. Biz, proje alanını belirlerken bu kritere çok dikkat ettik. Maddi değeri olsun, kazanç sağlasın ama aynı zamanda ulaşımı çok kolay olsun istedik. 300 konutluk ilk etabımız havalimanına sadece 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca Karadeniz'de yapımına başlanan büyük yat limanına da komşu olacaktır" dedi.

MESUT HARPUT

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.