SON DAKİKA
Hava Durumu

ÇTSO ÇELİK KAYNAKÇI SINAVI DÜZENLEDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Çanakkale İli genelinde düzenlediği Mesleki Yeterlilik sınavlarına Çelik Kaynakçı sınavları ile devam etti.

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2018 15:33
https://www.kaleninsesi.com
ÇTSO ÇELİK KAYNAKÇI SINAVI DÜZENLEDİ

Toplam 12 adayın katıldığı sınavlarda adaylar,Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından hazırlanan Çelik Kaynakçı Ulusal Yeterlilik Standartlarına göre teroikve pratik uygulamalara tabi tutuldu.

Teorik sınavlarda, Kaynak İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği hususunda ölçme değerlendirmeye tabi tutulan adaylar daha sonra uygulama sınavlarında; Elektrotla Ark Kaynağı, Tel Elektrotla Metal-Ark Asal Gaz Kaynağı (MIG Kaynağı) , Tel Elektrotla Metal-Ark Aktif Gaz Gaz Kaynağı (MAG Kaynağı),Tungten Asal Gaz Arak Kaynağı (TIG), Oksi-Asetilen Kaynağı, Metal Ark-Asal Gaz Kaynağı (MIG) Alüminyum, Tungsten Asal Gaz Ark Kaynağı (TIG) –Alüminyum kaynaklarından tercih ettiği birimlerde sınavlara tabii tutuldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter H. Sema Sandal, yakın bir dönemde Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından zorunluluk kapsamında alınan 81 meslek için İş Müfettişleri tarafından Çanakkale ilinde denetimlere başlanacağını belirterek, firmaların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için personellerinin Mesleki Yeterlilik belge durumlarını kontrol etmelerini ve belgelendirme hakkında Oda’dan bilgi alınabileceğini ifade etti. MESUT HARPUT

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.