SON DAKİKA
Hava Durumu

BİGA TSO, TİCARET SİCİL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

Ticaret Sicili Müdürlükleri 3. Bilgilendirme Toplantısı Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Odaları bünyesinde faaliyet gösteren Ticaret Sicili Müdürlerinin katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2018 15:24
https://www.kaleninsesi.com
BİGA TSO, TİCARET SİCİL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Sarp Kalkan ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bürokratları ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Sicil Müdürü Fatih Başaran katıldı.

 

“Artık şirket kuruluşlarında defter tasdikleri noterde değil ticaret sicil müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek”

Biga Ticaret Sicili Müdürü Fatih Başaran, gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısıyla ilgili olarak; “10 Mart 2018 tarih ve 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 7099 sayılı Kanun ile 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 40, 64, 575, 585 ve 587’nci maddelerinde, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’nun 2, 61 ve 89’uncu maddelerinde değişiklikler yapılmıştır.

Anonim ve limited şirketler ile kooperatiflerin kuruluş aşamasında kullanacağı defterler Şirket Merkezinin bulunduğu yerdeki Ticaret Sicil Müdürlüğünce tasdik edilecek.Şirket kuruluşunun Ticaret Sicili Müdürlüklerine bildirilmesi halinde yapılan bu bildirim Kuruma yapılmış sayılacak ve ilgililerce ayrıca işyeri bildirgesi düzenlenmeyecek.Her tacir kullanacağı ticaret unvanını ve bunun altına atacağı imzayı sicil müdürlüğüne verir. Tacir, tüzel kişi ise unvanla birlikte onun adına imzaya yetkili kimselerin imzaları da sicil müdürlüğüne verilir.” İmza beyanı, herhangi bir ticaret sicili müdürlüğünde yetkilendirilmiş personelin huzurunda yazılı beyanda bulunmak suretiyle verilecektir.” açıklamalarında bulundu. MESUT HARPUT

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.