SON DAKİKA
Hava Durumu

Agrega Sektör Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde Yapıldı

Agrega Üreticileri Birliği ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilgili meslek grubu işbirliği ile düzenlenen Agrega Sektör Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2017 13:28
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2017 13:28
https://www.kaleninsesi.com
Agrega Sektör Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Endüstriyel Yatırımlar ÇED Daire Başkanı Cihan Tatar,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Maden İşleri Şube Müdürü Aytunç Nane,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı II-A Grubu  Madenler ve Devlet Hakları Komisyonu Koordinatörü Serkan Gökmen, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr.Mehmet Ali Taşdemir,  Agrega Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Koruç, Birlik Genel Sekreteri Çağlar Tanın,  Birlik Üyesi İsmail Bora, TOBB Madencilik Meclisi Agrega ve Taşocakları Alt Komitesi Üyesi ve ÇTSO Üyesi İbrahim Kürşat Tuna, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kansu'nun konuşmacı olarak katıldığı toplantı 3 oturum halinde yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Agrega Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Koruç,  Hükümetimizin yeni otoyollar, ilave hızlı tren projeleri, havaalanı yatırımları, köprüler ve kentsel dönüşüm projeleri  ile agregaya olan ihtiyacın daha da artacağını belirterek  2015 yılında AB üyesi39 ülke içinde 460 milyon ton üretimle dünya 3.'sü olduğumuzu, agrega sektörünün yarattığı doğrudan istihdam sayısının 20 bin kişi olduğunu ve  en çok üretilen madenin agrega madeni olduğunu ifade etti.   Sektördeki sıkıntıları ilettiklerini ve kolaylık sağlanmaması durumunda sıkıntıların artacağını vurguladı.

Agrega ile ilgili mevzuat bilgilerinin de verildiği toplantıda konuşmacılar kendi kurumları ile ilgili sorulara cevap verdiler. TOBB Madencilik Meclisi Agrega ve Taşocakları Alt Komitesi Üyesi  İbrahim Kürşat Tuna da ; ÇTSO olarak Sayın Bakanımıza ve Türkiye ve Odalar Birliği'ne sektör sorunlarını içeren dosya sunduklarını ve çalışmaları takip ettiğini belirtti.  MESUT HARPUT

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.