SON DAKİKA
Hava Durumu

Troya Antik Kenti’ni gezdiler

TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında, Türkiye'nin 10 farklı şehrinden gelen 20 öğrenci, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi'nde misafir edildi. Öğrenciler, Troya Antik Kenti ve Troya Müzesi’ni gezdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.11.2022 11:07
Haber Güncellenme Tarihi: 12.11.2022 11:07
https://www.kaleninsesi.com
Troya Antik Kenti’ni gezdiler

TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen ve Doç. Dr. Tülay Güzel Yürütücülüğünde gerçekleştirilen Kültürel Miras ve Turizm Çalıştayı-2 kapsamında turizm alanında lisansüstü öğrenim gören ve Türkiye'nin 10 farklı şehrinden gelen 20 öğrenci, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi'nde misafir edildi. Çalıştay, birbirinden değerli eğiticilerle katılımcıları buluşturma olanağını sağladı. Ayvacık Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Tarık Yalçınkaya’nın da proje ekibinde yer aldığı etkinlikte, katılımcıların tüm masrafları TÜBİTAK desteği ile karşılandı. Bu açıdan turizm alanında bir örneğine rastlanmaması ve Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor. Çalıştay sonunda proje ekibi, öğrencilerden kendi şehirlerinde de bu çalıştayların artırılması için çalışacaklarına dair söz aldı. 

Çalıştayın son gününde Tarık Yalçınkaya’nın rehberliğinde Troya Antik Kenti ve Müzesi gezisi gerçekleştirildi. Öğr. Görevlisi Tarık Yalçınkaya, 2022 yılında Prof. Dr. Mustafa Boz’un yürütücülüğünde 26-27 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen Turizm Alanında Bilimsel Araştırma Yöntemleri Çalıştayı-2’ında ve Doç. Dr. Yılmaz Akgündüz’ün yürütücülüğünde 25-27 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Uygulama Mutfaklarında Atık Yönetimi adlı çalıştaylarda da aktif olarak görev alırken her iki proje de TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı tarafından desteklendi. 

Polat Portakal

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.