SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Öğrencilerin mezuniyet coşkusu (23.06.2022)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
Haber Giriş Tarihi: 23.06.2022 16:25
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2022 16:25
kaleninsesi.com

Törene ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Pelin Kanten, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.İsmail Tarhan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Gülşah Şahin ve Dr. Öğr. Üyesi Şakir Serbes, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş ,TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, TÜFAD Genel Başkan Yardımcısı Osman Yozgat, TÜFAD Çanakkale Şubesi Başkanı Mustafa Mete Erdem, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Firuz Erdil, Emniyet eski Genel Müdür Yardımcısı Feyzullah Aslan, yansıra akademik, idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Spor Bilimleri Fakültesi’ni 3,61’lik not ortalamasıyla 1. olarak bitiren Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezunu Şerife Ezgi Güney konuşmasını yaptı. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç ise konuşmasında; “Sevgili mezunlarımız Spor Bilimleri Fakültemizi tercih ederek, kapısından girdiğiniz andan itibaren hissettiğiniz ilk günün heyecanı ile son günün heyecanını hayatınızın sonuna kadar da hatırlamanızı temenni ederim. Unutmayınız ki sizler ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi tarihinin ilk mezunları olarak daima hafızalarda kalacaksınız.  Sizler okulunuza severek geldiniz, severek okudunuz ve şimdi mezun oluyorsunuz. Sevgi ve saygı ilkesini lütfen hayatınızda düstur edinin. Bugün itibari ile hepiniz birer antrenör, öğretmen ve yönetici adayısınız. Sporun ve sanatın ince ayarından geçmemiş olan çocukların şahsiyet ve duygu eğitimi tamamlanamaz, ifadesini hayata geçirecek sizlersiniz. Sizlerden geleceğe yönelik hedeflerinizi belirlemenizi, bu hedeflere doğru adım atmanızı, bir üniversite mezunu olarak susan bir toplumun üyesi değil, sorgulayan, etraflıca düşünen, araştıran ve yaratıcılık yeteneğine sahip bireyler olmanızı, vatanımıza ve milletimize hizmet edecek fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, devletçi, milliyetçi ve Atatürkçü bir nesil yetiştirmeniz temenni ederim. Sporun ve sanatın ince ayarından geçmemiş olan çocukların şahsiyet ve duygu eğitimi tamamlanamaz, ifadesini hayata geçirecek sizlersiniz” diye konuştu. Dekan Prof. Dr. Hürmüz Koç, mezun olan öğrencileri tebrik ederek öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarılar diledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur da, Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan öğrencileri ve onlar için büyük emekler harcayan ailelerini kutladı, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diledi. Tören, Fakülte Birincisi Şerife Ezgi Güney’in mezuniyet kütüğüne plaket çakma, teşekkür belgeleri, hediye ve diploma takdimlerinin ardından yapılan toplu fotoğraf çekimleri ve ikram ile sona erdi.

Şirin Çelikcan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar