SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Kuzey Makedonya heyeti ÇOMÜ’deydi (24.06.2022)

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Tetova Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Reshat Qaıllı, Prof. Dr. Hazir Pollozhanı, Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alit Ibrahımı ve Senatör Prof. Dr. Florim Idrızı, ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatör Yardımcısı Ziya Arnavutoğlu koordinatörlüğünde ve fakülte ev sahipliğinde 2 gün süren bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Haber Giriş Tarihi: 24.06.2022 10:42
Haber Güncellenme Tarihi: 24.06.2022 10:42
kaleninsesi.com

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin uluslararası üniversite olma yolunda gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisinin daha eklenmesine katkı sunmak adına fakülte ev sahipliğinde ikili iş birliklerinin arttırılması amacıyla ziyaretin ilk gününde heyet, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Alper Demirci ve Doç. Dr. Sibel Menteşe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük ve ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul’u makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde mevcut uluslararası öğrenci sayısını arttırma hedefinde olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ilgili fakülteleriyle Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Tetova Üniversitesi arasında Erasmus, Mevlana, yüksek lisans ve doktora alanlarında ikili iş birliklerinin arttırılması konusunda mutabık olundu.

Ziyaretin ikinci gününde ise heyet; ÇOBİLTUM, Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ulupınar Gözlemevi ziyaretlerinin ardında Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık toplantı salonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan ve Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Murat Tosunoğlu ve Prof. Dr. Nurcihan Hacıoğlu Doğru başkanlığında, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İhsan Yılmaz, Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Acar, Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vildan Bilgin, Kimya Bölüm Temsilcisi Arş. Gör. Dr. Elif Karacan, Matematik Bölüm Başkan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Aykut Or, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Melih Taşkın ve ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Aşkın Koyuncu’nun katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaya katıldılar. İlgili bölümlerin Araştırma ve öğrenci laboratuarlarına gerçekleştirilen ziyaretin ardından ikili iş birlikleri, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin artırılması ve öğrenci- akademisyen değişim programlarıyla ortak araştırmaların sayısının arttırılma, ortak kongre -sempozyum çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Heyet toplantıların ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Genel Sekreter Ayhan Monus ve ÇOMÜ’lü yöneticiler de hazır bulundu.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar