SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

ÇOMÜ TÖMER’de mezuniyet töreni (31.05.2022)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOMÜ TÖMER), 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
Haber Giriş Tarihi: 31.05.2022 12:42
kaleninsesi.com

ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek tiyatro salonunda gerçekleştirilen törene AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kasım, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve ÇASEM Müdürü Doç. Dr. Yeşim Zümrüt, Türk Dili Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Melek Kalın Salih, Eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Alper Yancar, Çanakkale İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Ömür Pişirici ve Yazı İşleri Şefi Faruk Dönmez, Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Berna Aras, TÖMER yönetimi ile öğretim elemanları katılım gösterdi.

Salonun öğrencilerle dolup taştığı törenin açılış konuşmasında TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ümit Eker, merkezin misyonu ile kuruluşundan bu yana merkez bünyesinden yaşanan gelişimlere değinip ardından 2021-2022 Akademik Yılı’nda gerçekleşen faaliyetlerin hem niteliksel hem de istatistiki açıdan önemine vurgu yaptı. TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ümit Eker’in konuşmasının ardından söz alan ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, uluslararası öğrencilerin Üniversite açısından nasıl bir önem arz ettiğini ve onlara verilecek eğitimin de bir o kadar özenle yapılması gerektiğini ifade ederek, TÖMER’in çalışmalarından oluşan memnuniyetini dile getirdi.

Öğrencilere seslenen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, dünyanın birçok farklı yerinden gelerek Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrenci olma şansı yakalayan salondaki herkesin ne denli şanslı olduğunun altını çizdi. İskenderoğlu, bu zor misyonu üstlenen TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ümit Eker’e, merkezde görev alan öğretim kadrosuna ve mezuniyet töreni gösterileri için özenle hazırlanan TÖMER öğrencilerine teşekkür etti.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından öğrencilerin hazırladığı ve TÖMER’de geçirdikleri sürecin mutlu anılarını içeren bir video kliple devam eden program, yine öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel şiir, şarkı ve dans performansları ile sürdü. Salondaki herkesin coşkuyla izleyerek eşlik ettiği mezuniyet töreni, performansların ardından mezun öğrencilere diploma takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Polat Portakal

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar